Schody: Jednoduché tipy, ako vyzdobiť spojovací prvok domu

Zdroj obrázka: Supermop/Shutterstock.com

Viete, čo majú spoločné mezonetové byty a rodinné domy? Rozdelenie na niekoľko poschodí, ktoré  je veľmi komfortne a elegantne vyriešené výberom a inštaláciou správneho schodiska. Avšak, aj prístup do druhého podlažia musí vyzerať krásne, aby pôsobil ako harmonický prvok, ktorý do celkového interiérového dizajnu príjemne zapadá.

 

Ktorá dekorácia je na schody vhodná a ako vyzdobiť okolie schodov bez veľkých časových a finančných strát?

Použite originálne dekoratívne prvky alebo závesné kvetináče

Dekoratívne prvky môžu byť integrované do dekorácie schodiska rôznymi spôsobmi. Na jednej strane je možné použiť ozdobné alebo ornamentálne balustrády v zábradlí, čo má zmysel predovšetkým pri väčších a zakrivených schodiskách, aby sa zvýšil dramatický efekt a vytvoril sa prvotriedny vzhľad.

Na druhej strane dekoratívne prvky možno zakomponovať aj do bezprostrednej blízkosti schodísk. Klasickým príkladom je zarámované zrkadlo s detailnými ozdobami. Na tento účel tiež veľmi dobre slúžia aj úzke komody alebo konzoly so zakrivenými nohami alebo policami. Za spomienku určite stoja aj krásne závesné kvetináče, ktoré nezaberajú priestor a pritom, vďaka prítomnosti zelených rastlín, veľmi jednoducho prepoja interiér s prírodou.

Moderné schody s originálnou výzdobou

Vaše nové moderné schody môžu byť tiež ozdobené malou súkromnou knižnicou. Využiť na tento účel môžete úložný priestor pod schodmi. Prípadne bezpečne a vo výške nad úrovňou hlavy najvyšších ľudí v domácnosti umiestniť nástenné police. Mali by byť ideálne čo najužšie a myslieť na to, aby neobmedzovali váš pohyb a bezpečie pri vstupe na schody.

Prítomnosť skla

Použitie skla ako zábradlia alebo inej dekoratívnej časti schodiska vám môže priniesť viac úžitku, ako si myslíte. Sklo je ideálny materiál, ktorý si rozumie s tými ďalšími. Vďaka jeho priehľadnosti priestor presvetlí, nezmenší a pritom pomáha s oporou a bezpečnosťou. Schodisko kombinované so sklom pôsobí otvorenejšie a väčšie a vytvára dokonalé predelenie priestoru bez toho, aby ho zmenšilo. Jediný problém je možno náročnejšia údržba, ktorá sa ale vďaka utierkam z mikrovlákna dá hravo zvládnuť.

Vyzdobiť okolie schodov môžete aj umeleckými obrazmi, zrkadlami alebo tapetami. Záleží na tom, čo vám a vášmu priestoru najviac vyhovuje.

Zdroj obrázka: Supermop/Shutterstock.com