Šatník s francúzskym šarmom

*UK Clients - Pictures Containing Children Please Pixelate Face Prior To Publication*, Image: 414495611, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Backgrid UK

Francúzsko…kto by ho nemiloval? Nádherná história, skvelé víno, bohémsky štýl života, skvostný jazyk. A najmä ženy, veľmi inšpiratívne, krásne s vyberaným vkusom a štýlom a predsa úplne prirodzené.  Takmer žiadny make-up, oblečené akoby pri výbere jednotlivých kúskov hrala hlavnú úlohu náhoda a predsa! Vždy dokonalé. Je skvelé nadýchnuť sa neopakovateľnej atmosféry Paríža a aj keď to teraz nie je úplne možné, môžeme kúsok francúzskeho šarmu vdýchnuť aspoň nášmu šatníku.

 

Menej je viac
Základným prvkom šatníku Francúzok je jednoduchá paleta- čierna, biela, béžová, hnedá a modrá. Druhým krokom sú doplnky v pestrých farbách a vzoroch. Ale nikdy nie masívne a okázalé kúsky. Týmto eliminujú vznik módneho faux pas na minimálnu možnú mieru.

Uhladenosť sa nenosí
Väčšina Francúzok nosí stále rozpustené vlasy a vypadajú ako keby práve vstali z postele. Pokiaľ aj vy chcete dosiahnuť takýto výsledok použite nejaký z prípravkov pre beach look. Alebo nechajte vlasy preschnúť len tak ako ich Pán Boh stvoril.

Riaďte sa sami sebou
Zabudnite na módne trendy alebo ich aspoň z recyklujte podľa vlastných predstáv. Vyberajte podľa toho v čom sa vy sama cítite dobre, sexy, pohodlne, vyzývavo, v pohode.

Minimalizmus
Ten by mal zavládnuť nielen v šatníku, ale aj na vašej tvári. Radšej investujte do kvalitného make-upu, ktorý dokonale zjednotí vašu pleť. Potom stačí už len maskara a samozrejme neodmysliteľný červený rúž alebo lesk na pery.

Na nízkej nohe
Francúzsky sa v prvom rade obliekajú kvôli sebe. Preto sa nenútia do niečoho čo im je nepohodlné. Napríklad topánky na vysokom podpätku. Pohodlné kožené mokasíny alebo topánky na nízkom opätku sú trefou do čierneho.

Autor: AVE
Zdroj foto: pinterest