Rocková legenda Billy Idol vystúpi po prvýkrát v Bratislave!

20. júna sa mnohým splní hudobný sen! V Bratislave po prvýkrát vystúpi rocková legenda Billy Idol! V AEGON Aréne NTC si fanúšikovia zaspievajú Billyho najväčšie hity “Rebel Yell”, “White Wedding” či „Eyes Without A Face“. 58-­ročného Idola bude počas koncertu sprevádzať kapela, ktorej členom je aj legendárny gitarista Steve Stevens!

Britský hudobník Billy Idol vystúpi po prvý raz v Bratislave! 20. júna to punkrocková legenda odpáli v Aegon Aréne NTC. 58-ročný, stále neuveriteľne vitálny Idol vyráža na turné v lete 2014 a dáva fanúšikom niekoľkých generácií príležitosť spievať spolu s ním jeho najväčšie hity. Na pódiu sa s kapelou predstaví aj jeho dlhoročný spolupracovník, gitarový génius Steve Stevens. Práve z ich hudobnej spolupráce vzišli hity ako „Rebel Yell“ či „Eyes Without a Face“. Fanúšikovia sa však na koncerte môžu tešiť na všetky pecky „Dancing With Myself“, „White Wedding“ „Flesh For Fantasy,“ “Hot In the City” či „Cradleof Love“.

„Billy Idol sa prepracoval od punkového pioniera k svetovej superstar. Jeho meno je v muzike prítomné už neuveriteľné tri dekády. Je rešpektovaný ako pôvodný punkrocker, ktorému sa majstrovsky podarilo vynájsť spôsob ako prepojiť posmešný punkový postoj s pop-rockovým mainstreamom. Sme radi, že si nestarnúce hity bude môcť vypočuť aj slovenské publikum.“ Teší sa Zuzana Habodászová z usporiadateľskej agentúry XL Promotion.

Billy Idol sa narodil ako William Michael Albert Broad 30. novembra 1955. V roku 1976 pomáhal zakladať punk-rockovú kapelu Generation X. Idol formáciu neskôr opustil a v roku 1981 v New Yorku odštartoval sólovú dráhu. Na konte má zatiaľ sedem štúdioviek. Zatiaľ posledný, vianočný album s názvom “Happy Holidays” vydal v roku 2006. Počas kariéry získal jednu Brit Award, trikrát ho nominovali na cenu Grammy a desaťkrát na MTV Video Music Award. Za videoklip ku skladbe “Cradle of Love” toto ocenenie aj získal. Teraz pracuje na novom albume a plánuje vydať autobiografiu s názvom “Dancing With Myself”. Naživo si Billy Idola nenechajte ujsť 20. júna v bratislavskej Aegon Aréne NTC. Vstupenky sú v predaji na www.xl.sk.