RESERVED – Denim jar/leto 21

Boho, retro, rave. Najnovšia Denim kolekcia Reserved čerpá veľa zo štýlovej minulosti, ktorú pretavuje do novej kvality.

 

Pred viac ako 150 rokmi boli uvedené na trh prvé džínsy, pred viac ako pol storočím Diana Vreeland, známa módna redaktorka, povedala: „Modré džínsy sú najkrajšie veci od gondoly“. Dnes denim stále vládne uliciam. Je to aj kľúčový prvok novej kolekcie Reserved.

Sledujúc svetové streetwear trendy sa dizajnéri Reserved inšpirujú históriou módy. Vychádzajúc z rôznych estetík a subkultúr z minulosti sa im podarilo vytvoriť modernú kolekciu s množstvom odkazov na sedemdesiate a deväťdesiate roky. Aj keď vychádza z rôznych odkazov, kolekcia je z hľadiska štýlu harmonická.

Dámska kolekcia nesie v sebe silný vintage odkaz. Je viditeľný v strihoch, textúrach a použitej farebnej schéme. V kolekcii nájdete rovné džínsy s vysokým pásom, širokými šatami s veľkými rozparkami, crop topmi a krátkymi oversize bundami. Čo je nové na denimových košeľových šatách s V výstrihom a stiahnutých opaskom?

Obrovskú úlohu tu zohrávajú detaily – vypraté tkaniny, mramorové vzory alebo ombre potlače – to je estetika 90. rokov.
Na druhej strane, pánska línia je naplnená odkazmi na 70. roky. Základom kolekcie sú úzke, tmavo modré rifle a svetlo modré košele. Celkový denimový vzhľad je určite in – napríklad biele denim nohavice a bundy v rovnakej farbe. Rovnako je možné nohavice a bundu kombinovať v rôznych odtieňoch denimu.
Kolekciu nájdete na Reserved.com

Zdroj: Bohuš M.