Púzdrová sukňa nielen do práce. Ukážeme vám ako ju nosiť štýlovo aj v bežný deň!

Typicky ženská, variabilná  a ľahko kombinovateľná. Púzdrová sukňa je ideálnym kúskom do Vášho šatníka. . A my vám ukážeme ako ju nosiť štýlovo a hravo aj v bežný deň.

Trochu histórie
Úplne prvá púzdrová sukňa bola navrhnutá legendárnym módnym domom Christian Dior v roku 1954.  V 50. rokoch ju už nosili všetky herečky a hviezdy strieborného plátna ako Sophia Loren a Gina Lollobrigida, ktoré našli zaľúbenie v úzkej sukni pod kolená. Jej čaru prepadla aj Marilyn Monroe, ktorá  ikonickú sukňu s obľubou kombinovala s obtiahnutými svetríkmi. Šesťdesiate roky síce priali prevažne siluete do áčka, no v 70. rokoch bola púzdrová sukňa opäť na výslní.

Od 90. rokov až po súčasnosť je táto univerzálna sukňa stálou súčasťou módnych kolekcií a šatníkov.

Športovo a ležérne
Sukňa ceruzkového strihu je univerzálnym kúskom, ktorý môžete nosiť aj bežný deň a to v kombinácii rôznych štýlov a materiálov. Veľmi obľúbenou sa stala aj sukňa v jeansovom prevedení. Oblečte si k nej tenisky a bomberu a tak získate ležérny a hravý look. Takto môžete vyraziť do mesta, na prechádzku a budete vyzerať nesmierne trendy a navyše sa budete cítiť pohodlne.

Farebne a chic
S prichádzajúcimi jarnými dňami si môžete pokojne dovoliť siahnuť po farebnejších kúskoch. Púzdrová sukňa sa navyše skvele kombinuje s výraznejšími odtieňmi farieb. Vyblázniť sa môžete aj pri výbere materiálu a detailov. Vyskúšajte ju napríklad v kombinácii so strapcami či tylom. Rozhodne nezostanete bez povšimnutia.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: Pinterest.com
Galéria: Twinset, zanela.sk, cellbes.sk, asos.com, Reserved, Stradivarius, answear.sk