Puzdrová sukňa na každý deň.

Puzdrová sukňa na každý deň.

Preslávená v 50. rokoch hviezdami strieborného plátna,  sa puzdrová sukňa stala ikonickým kúskom, ktorý ženy nosia s obľubou doteraz. Jedna z prvých úzkych sukní pochádza z roku 1954 z dielne módneho domu Christian Dior. Od tohoto času  ikonická sukňa zašla kus cesty stala sa hlavným prvkom mnohých módnych kolekcií . Pozrime sa spoločne na to ako ju túto sezónu nosiť štýlovo do práce  aj v bežný deň?

 

Ležérne aj do práce
Jej čaru prepadla aj Marilyn Monroe, ktorá túto ikonickú sukňu s obľubou kombinovala s obtiahnutými svetríkmi. Presne toto bol príklad ležérnej kombinácie, ktorú si môžete ľahko vytvoriť aj vy. Klasická kostýmová, puzdrová sukňa či trendy kožená,  je univerzálnym kúskom, ktorý môžete nosiť aj bežný deň či dokonca aj do práce. Pre výraznejší kontrast ju môžete doplniť aj opaskom. Veľmi obľúbenou sa stala aj džínsová sukňa, ktoré môžete kľudne zladiť s teniskami a tak si vytvoriť športovejší a hravý look.

 

Farebne a chic na voľný čas
S prichádzajúcimi jarnými dňami pokojne siahnite aj po farebnejších kúskoch. Puzdrová sukňa sa navyše skvele kombinuje s výraznejšími odtieňmi farieb. Vyblázniť sa môžete aj pri výbere materiálu a vzorov. V kurze budú aj tento rok pásiky a ľahké materiály. Vyskúšajte napríklad výraznú sukňu na viazanie s ľahším topom či svetríkom.. Rozhodne nezostanete bez povšimnutia.

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: Pinterest.com
Galéria: La Femme, cellbes.sk, Pietro Filipi, Kara, Twinset