Pripravená na leto: Prinášame vám must-have kúsky, ktoré vám nesmú chýbať a to nielen v šatníku!

Každoročne je letné obdobie sprevádzané najnovšími trendmi a módnymi výstrelkami, ktoré zaručia, že budete štýlová za každých okolností. No v lete sa okrem trendov treba zamerať aj na praktické vychytávky, pohodlné materiály a must-have kúsky, ktoré vám uľahčia pobyt na slnku, poprípade vás ochránia pred spálením.  Pozrite si, čo by vám v lete nemalo chýbať ako v šatníku, tak ani v kabelke.

 

Ľahké materiály
Je samozrejmosťou, že s príchodom leta siahame čoraz viacej po modeloch, v ktorých sa cítime čo najlepšie a najpohodlnejšie. A verte, že existujú materiály, v ktorých vám bude v horúcich, letných dňoch oveľa príjemnejšie. Ľahké a vzdušné materiály a predovšetkým tie prírodné, sú ideálnou voľbou na letné dni. Bavlna, ľan či hodváb sú najlepšími materiálmi, ktoré si v lete skutočne obľúbite. Veľmi obľúbené sú v letných mesiacoch napríklad ľanové nohavice širšieho strihu, ale aj ľahké sako. Takéto sako sa dá kombinovať s elegantnými, ale aj športovými kúskami. Veľmi obľúbenou sa stala kombinácia saka a cyklistických šortiek. Tento trend je medzi influencerkami a celebritami z celého sveta nesmierne populárny. Hodváb zase oceníte na šatách a blúzkach, no ak sa vám zdá tento materiál príliš luxusný na každodenné nosenie, veľmi príjemnou voľbou bude aj známy bavlnený popelín. Popelín je prírodný materiál, z ktorého vám odporúčame napríklad maxi šaty, ktoré budú nielen trendy ale aj  veľmi príjemné na nosenie.

 

Dovolenkové kúsky aj do mesta
Ak už vlastníte okrúhlu kabelku či košík z prírodného materiálu, máte vyhraté. Táto móda k nám zavítala už minulý rok a ulice v lete zaplavili tie najkrajšie a najúchvatnejšie podoby kabeliek z ratanu, bambusu, prútia či slamy. Ak sa dokážete s týmto klasickým, pritom však originálnym doplnkom stotožniť, máte o starosti ohľadom výberu kabeliek aj na toto leto postarané. K letu neodmysliteľne patria aj klobúky. Rovnako ako slnečné okuliare, pokrývky hlavy nemajú plniť len estetickú funkciu, ale aj ochrannú. Veď taký úpal nie je práve najväčšia zábava. No túto sezónu nemyslíme  však len na klasické, elegantné klobúky. Reč je aj o športových klobúkoch, ktoré niektoré módne ikony nosia so šatami alebo s elegantnými kostýmami. Veríme, že tomuto kúsku príde toto leto každá z vás aspoň raz na chuť.

 

Kozmetické must-have aj do kabelky
Letné obdobie so sebou každoročne prináša aj množstvo kozmetických produktov, ktoré sú doslova záchranou a to najmä v situácii, keď sme mimo domova. Okrem púdru, lesku na pery či voňavky by ste svoj domov nemali opúšťať ani bez správnej UV ochrany. Prevenciu pred škodlivým UV žiarením si vieme pomerne spoľahlivo zabezpečiť používaním vhodnej kozmetiky na opaľovanie. Najideálnejšími sú produkty v forme tyčiniek či spreje v praktickom menšom balení, ktoré sa vám zmestia aj do kabelky či ruksaku. Ďalšou vychytávkou je aj antibakteriálna ochrana. Antibakteriálny gél je veľmi dôležitým spoločníkom, pretože ruky sú najväčšími nosičmi baktérií. No množstvo antibakteriálnych gélov často pokožku vašich rúk vysušuje, preto je lepšie zvoliť taký, ktorý pokožku hydratuje a má priaznivé pH. Antibakteriálne gély sú vyrábané aj v praktických menších baleniach, ktoré bez problémov uschováte v každej kabelke a tak vám bude vždy k dispozícii.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Björn Borg, biOrganica.sk, Ziaja