Krása a kozmetika

Pripravte sa na opaľovanie, je to dôležité!

V lete je organizmus vystavený veľkej záťaži. Ak si doprajeme potrebné vitamíny a minerály v predstihu, môžeme prežiť horúčavy bez problémov.

Horčík patrí medzi stopové prvky, ktoré hrajú kľúčovú rolu v našom metabolizme. Zabraňuje poruchám srdcového rytmu a účinkuje priaznivo na vysoký krvný tlak. V teplých letných mesiacoch, ktoré sa vyznačujú zvýšenou fyzickou námahou, je horčík obzvlášť dôležitý. Uvoľňuje totiž bolestivé svalové napätie a podporuje správnu činnosť nervov. Jeho nedostatok môžete spoznať podľa porúch nervovej činnosti, zvýšenej dráždivosti alebo kŕčov.

Draslíkom proti malátnosti
Pri vysokých teplotách, ktoré sú pre leto typické, dochádza k prehrievaniu organizmu. Potením stráca telo veľké množstvo draslíka, ktorý je nenahraditeľný pre správne fungovanie buniek. Nedostatok tohto minerálu sa môže prejaviť bolesťami hlavy, úpalom, vysušenou pokožkou či malátnosťou, v krajnom prípade dokonca vážnymi srdcovými komplikáciami. Medzi prirodzené zdroje draslíka patria napríklad sušené marhule, ľadvinky či pečeň. Ak nemáte  v jedálnom lístku dostatok týchto potravín, môžete zvoliť formu vitamínových doplnkov, ktoré dodajú telu optimálne denné množstvo tohto minerálu.

Do plaviek s vitamínom C
V súvislosti s blížiacim sa letom sa snažíme získať figúru, aby sme sa dobre cítili v plavkách. V tejto snahe môže telu pomôcť vitamín C. Ten totiž nielenže podporuje obranyschopnosť organizmu, ale zároveň výrazne urýchľuje celý proces látkovej premeny v tele. Vďaka tomu má silný vplyv na štiepenie a spaľovanie tukov. Vitamín C je tiež ideálnou výživou pre pokožku namáhanú slnečným žiarením. Udržuje ju vláčnu a prirodzene napätú.

Takže nezabúdajme  na dostatok vody a vyváženú stravu, ktorá nám pravidelne doplní stratené vitamíny a udrží našu pokožku v perfektnej kondícií.

Autor: Ernestína
Foto: Ingimage, Shutterstock

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top