Prémiová premena kuchyne na dosah!

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Predstavte si, že natoľko snívate o novej kuchyni, až si jedného rána zalievate kávu medzi jej stenami. Kuchyňa v minimalistickom štýle, ktorá je spracovaná do úplnej dokonalosti. A že si ju môže dovoliť každý, dokazuje filozofia samého hlavného predajcu kuchýň ako držiteľa ozajstnej Známky kvality. Pre začiatok azda dosť dôkazov, že vizualizácia moderného a zdravého bývania už nemusí zostať len na papieri.  

 

Kuchyňa – srdce domova

Takto ku každej premene kuchyne pristupuje predajca Oresi.sk, ktorý mení sny na realitu ako v slovenských, tak aj v českých domácnostiach. Buď ich kontaktujete priamo, alebo sa prostredníctvom rôznych mediálnych kanálov zapojíte do súťaže o novú kuchyňu. O svojom profesionálnom prístupe presviedčajú už len tým, že si radi vykašú rukávy a spolupodieľajú sa na prácach od demontáže až po finálny dekor kuchýň.

 

Aby kuchyňa zostala minimalisticky sterilnou

Sterilita nie je len stránkou minimalizmu, ale hlavne zdraviu bezpečného bývania. Ani tak významný predajca kuchýň na začiatku netuší, aké zákutia naňho v nich striehnu. Profi premena kuchyne sa začína od podlahy a nevynecháva ani stropy. Všetko závisí od kvality stavebného materiálu.

Zdroj obrázka: Oresi.sk


V hlavnej úlohe zdravá a plnohodnotná kuchyňa

Najčastejším problémom býva vlhké murivo, no to dokáže potrápiť ako staršie, tak aj úplne nové domácnosti. Pri zvýšenej vlhkosti dochádza k strate izolačných vlastností, narastajú účty za vykurovanie, v každom rohu vidieť mokré fľaky, kde sa dobre darí hubám a plesniam. Neskôr sa možno obávať aj samotného narušenia statiky nosných stien.

TIP – Podrobnejšie informácie o architektúre domu aj záhrady a ďalšie tipy a triky na zveľaďovanie našich domácností prináša obľúbený stavebný magazín Bauma.sk

Zdroj obrázka: Malysheva Liudmyla / Shutterstock.com

Pri takýchto problémoch už nehovoríme o bežnej, ale extrémnej premene kuchýň. Muselo sa siahnuť na drahší, no bezpečnejší materiál, ktorý v prvom kroku vyrovná a zaistí pôvodné steny, následne podporí prirodzené odvetrávanie. Na podobné premeny sa používajú sadrokartónové predsteny a rovnako sa postupuje aj pri ošetrovaní stropu.

Až keď kuchyňa dýcha zdravím, možno uvažovať o umiestnení hlavnej zostavy v rôznom mate alebo lesku. Funkčným dispozičným riešením (napr. v tvare U) môže vystupovať ako predeľovací prvok. Tak presnejšie odhadnete hranice sladkého kuchynského života!

Zdroj: Futurino.sk