Predstavujeme vám 4 nestarnúce trendy zo sveta obuvi

Rovnako ako sa každý rok objavujú nové módne trendy, existujú aj tie, ktoré môžeme prehlásiť za nestarnúce. Týkajú sa malých čiernych šiat, ktoré sú v rôznych obmenách slávne už takmer storočie, džínsov či klasickej bielej košele. Možno vás ale prekvapí, že podobné evergreeny sa objavujú aj v kategórii obuvi.

 

1, Páskové sandáliky

Sandále sú najstarším a najpoužívanejším typom obuvi na svete. Ich história siaha až do obdobia spred 8 000 rokov. Splietané a tkané sandále neskôr obohatil popruh, ktorý ich dokázal lepšie udržať na chodidle. Rozšírili sa do sveta z krajín s teplým podnebím, ktoré uzavretú obuv vylučovalo. Obľúbeným módnym doplnkom v letných mesiacoch sú dodnes.

2, Štýlové flip-flopy

Hoci flip-flopy patria do kategórie plážového obutia, ktorého primárnou funkciou je ochrana chodidiel pred horúcim pieskom, dokázali sa presadiť aj v bežnej móde. Ak investujete do kvalitného kúsku z kože, určite vás prekvapí pohodlie, ktoré dokážu nositeľke ponúknuť. Zároveň sú unikátnym a praktickým módnym doplnkom. Nájdete ich vo variantoch od výmyslu sveta, a tak potešia nielen vyznávačky kaviarní a mestských peších zón, ale aj fanúšičky športu.

 

3, Kultové šľapky

V prípade šľapiek si väčšina z nás predstaví nevkusné prezuvky z čias základnej školy. O to prekvapivejšie sa môže zdať, že práve tento kúsok patrí k neustále sa opakujúcim ikonickým kúskom. Ich ponuka na súčasnom trhu je dostatočne široká a vybrať si z nej dokáže každý.

 

4, Tenisky

Len máloktorý módny kus prešiel tak rozsiahlym vývojom ako tenisky, ktoré si za jedno storočie vyšliapali cestu z prašných ulíc cez športové štadióny na módne móla. Prvý unisex model uviedla na trh spoločnosť Reebook. To, že prítomnosť tenisiek v ženskom šatníku sa stala samozrejmosťou, je aj ich zásluha.

 

Všetky modely topánok sú súčasťou nových značkových kolekcií, ktoré nájdete v predajniach CCC. Kompletnú ponuku modelov nájdete na www.ccc.eu. Nezabudnite, že vybrané modely si môžete rezervovať online a následne vyskúšať na ktorejkoľvek CCC.

Viac inšpirácií nájdete na www.ccc.eu alebo v kamenných predajniach.

 

Zdroj: Simona P.

Klikni na obrázok
Klikni na obrázok
Klikni na obrázok
Klikni na obrázok