Prechod do jari je záťaž na imunitu

Prostock-studio / Shutterstock.com

Každý človek si po narodení začína budovať svoju prirodzenú obranyschopnosť. V závislosti od životného štýlu či prostredia, v ktorom žije, má niekto imunitu silnejšiu a niekto je zase na vonkajšie vplyvy viac náchylnejší. Avšak veľká záťaž na imunitu každého prichádza najmä s prechodom ročných období, a to predovšetkým zo zimy do jari a na jeseň.

 

Veľké teplotné výkyvy, počasie, ktoré je nepredvídateľné, a chrípkové vírusy všade okolo nás. Presne taký je prechod do jarného obdobia, keď by ste si mali dať dobrý pozor na to, ako posilniť imunitu a ochrániť svoj organizmus od nepríjemných chorôb.

 

Strava je základ

Dostatok vitamínov je dobrým predpokladom na to, že vaše telo bude odolné na vonkajšie vplyvy a podporíte tak imunitu. Základom je teda pestrá a zdravá strava bohatá na mikro živiny, dostatok ovocia a zeleniny. V obdobiach, ako je presne prechod zo zimy do jari, je vhodné vitamíny aj suplementovať, aby ste mali istotu, že ich prijímate dostatok. Všetky zdraviu prospešné doplnky stravy nájdete na purerituals.sk, kde si vyberiete tie najvhodnejšie práve pre vás.

 

Neizolujte sa v teple domova

Na to, aby ste posilnili svoju imunitu, sa musíte pravidelne vystavovať vonkajším vplyvom. Nie je dobrým riešením pri zmenách ročných období ostať doma a nechodiť na čerstvý vzduch. Vietor, chlad, ba ani dážď vám neublíži, práve naopak. Zlepšujete si tak obranyschopnosť, otužujete sa a so správnou životosprávou sa tak vyhnete chorobám. Ak vás aj nejaký vírus prekvapí, určite ho lepšie zvládnete a neodstaví vás na dva týždne od vášho bežného života.

 

Nezabúdajte na to, že ak na sebe spozorujete zníženú imunitu, prípadne príznaky rozvíjajúcej sa choroby, zostaňte radšej doma, vyležte to a oddychujte. Nič horšie si nemôžete spraviť, ako „prechodiť“ vírus a nedoliečiť sa. Zdravie je to najdôležitejšie, čo máte, tak s ním nehazardujte.

Zdroj obrázka: Prostock-studio / Shutterstock.com