Pozor, z neba padá steak!

Ľudia nevedia stráviť celulózu v papieri. Ak by sme to však nejakým spôsobom dokázali, zjedením tejto knihy (vrátane obalu a väzby) by sme získali 2 300 kalórií…
Originálna kniha, akú ste ešte nečítali.
Nájdete v nej seriózne vedecké odpovede na absurdné hypotetické otázky.
Kniha Čo keby? je pre  každého, kto rád dumá nad hypotetickými záhadami. A verte, že sa pri nej všeličo dozviete a zabavíte sa.

Tvorca populárneho webového komiksu xkcd Randall Munroe dáva v tejto knihe zábavné a poučné odpovede na dôležité otázky, ktoré vám azda nikdy nenapadlo položiť.
Jeho webovú stránku xkcd.com týždeň čo týždeň navštívia milióny ľudí a čítajú kultový webový komiks. S nadšením sledujú jeho jednoduché schematické kresbičky z oblasti vedy, techniky, jazyka či lásky a rovnako obľubujú jeho výskumom podložené odpovede aj na tie najdivokejšie otázky.

Z akej výšky by bolo treba zhodiť steak, aby bol po dopade na zem upečený?

Akou rýchlosťou môžete počas jazdy vraziť do spomaľovacieho prahu a prežiť to?

Čo keby ste si zaplávali v bazéne s vyhoreným jadrovým palivom?

Ako dlho by ľudstvo prežilo, keby nastala robotická apokalypsa?

Pri hľadaní odpovedí Munroe s radosťou vykonáva počítačové simulácie, hrabe sa v haldách odtajených vojenských výskumných materiálov, rieši diferenciálne rovnice a konzultuje riešenia s obsluhou atómových reaktorov.

Jeho odpovede sú umeleckými výtvormi, vyznačujú sa jasnosťou a ostrovtipom. Nezriedka predpovedajú úplnú záhubu ľudstva alebo aspoň pohromu kolosálnych rozmerov. Dokresľujú ich sympatické obrázky so signatúrou webových komiksov xkcd.

V knihe Čo keby figurujú nové otázky, ktoré ešte nikdy neboli zodpovedané, spolu s  aktualizovanými a rozšírenými verziami najobľúbenejších odpovedí zverejnenými na webovej stránke xkcd.

14465643271