Poznáme víťazov Fashion LIVE! Awards 2015

Záverečný deň módneho podujatia Fashion LIVE! 2015 priniesol to najlepšie zo slovenskej, českej, ale aj holandskej módnej scény. Rozprávkový večer vyvrcholil udelovaním prestížnych cien Fashion LIVE! Awards 2015. Úspech oslavovali dizajnérky Lenka Sršňová a Petra Kubíková, dizajnér Marcel Holubec W., modelka Vanessa Mayerová a model Šimon Kotyk.

Záverečný deň módneho podujatia Fashion LIVE! 2015 priniesol to najlepšie zo slovenskej, českej, ale aj holandskej módnej scény. Rozprávkový večer vyvrcholil udelovaním prestížnych cien Fashion LIVE! Awards 2015. Úspech oslavovali dizajnérky Lenka Sršňová a Petra Kubíková, dizajnér Marcel Holubec W., modelka Vanessa Mayerová a model Šimon Kotyk.

O kolekciách:

 

 

15:00 – UTB Zlín, ADO, ateliér dizajnu a odevu

Posledný prehliadkový deň Fashion LIVE! otvorili talentovaní študenti odevného dizajnu na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne. Svoje kolekcie odprezentovali Katarína Chválová, Nikola Susová, Zlata Stolaříková, Vivien Babicová, Mirka Cucová, Hana Prchalová, Michaela Hriňová, Lucia Sládečková a Terézie Cočevová.

 

 

16:00 – oelle Boers Studio

Mladá holandská dizajnérka Joelle Boers založila v roku 2013 svoju vlastnú značku Joelle Boers Studio. Vyznačuje sa strihmi, ktoré sú inšpirované multi-dimenzionálnymi vplyvmi od sub-kultúr až po sci-fi. Futuristické aspekty dominujú v potlačiach, ktoré nechávajú svojho nositeľa vyniknúť. Všetky jej produkty sú vytvorené šetrne k životnému prostrediu a v limitovaných edíciách, aby bol každý kúsok jedinečný ako jeho nositeľ.

Kolekcia E Y W A niesla v sebe prvky futurizmu so štruktúrovanou mocou v printovom dizajne.

 

 

 

 

17:00 – VERONIKA HLOŽNÍKOVÁ

Módna tvorba dizajnérky Veroniky Hložníkovej bola a je inšpirovaná jej nositeľkou. Je veľmi jemná a ženská. Zmes elegancie a ležérnosti. Dôraz kladie na siluetu, ktorá sa líši v každej kolekcii. Najdôležitejší je nápad detailu, ktorý by mal byť v zásade jednoduchý, ale     s výrazným efektom. Aktuálna kolekcia bola inšpirovaná témou rodiny. Farebnosťou sa sústredila výhradne na kombináciu bieločiernej, do ktorej pridala šedú a zlatú farbu. Jednotlivé kúsky odevu lahodili ženskej postave a zdôraznili ženský šarm a eleganciu.

 

18:00 – IZABELA KOMJATI

Návrhárka sa hrá s výnimočným kúskom látky, a tým vytvára jedinečné šaty. Výsledkom sú rafinované, no zároveň jemné strihy, ktoré obohacujú tajomné detaily. Elegancia, ženskosť a originalita sú prvky, ktoré v jej tvorbe zohrávajú dôležitú rolu. Nová kolekcia Muzikantova Múza je inšpirovaná jazzom, je stelesnením ženskosti a mužských ideálov o žene. Farebnosť vychádza z čiernobielej kombinácie a doplňujú ju farby ako sivá, tmavomodrá či béžová. Doplnky sú vyrobené z originálnej hadej kože v spolupráci s Me & Cocoon. Pánske  modely vznikli v spolupráci s hudobným vydavateľstvom Hevhetia.

 

 

19:00 – BLAŽEK

Už od svojho vzniku sa značka Blažek snaží o vyplnenie medzery na trhu pánskej módy. Zameriava sa predovšetkým na vysokú kvalitu, precízne spracovanie a nadštandardné doplnkové služby, ako sú napríklad individuálne úpravy odevov, šitie košieľ na zákazku a odborné poradenstvo. Nová kolekcia je určená všetkým moderným mužom, ktorí chcú svojím odevom vyjadriť zmysel pre detail, originalitu, nadčasovosť a neboja sa dať priestor svojej fantázii kombinovaním a vrstvením jednotlivých kúskov. Hlavnú rolu v novej sezóne hrajú luxusné materiály a priliehavý strih, ktorý kopíruje mužskú siluetu. Do popredia sa dostavajú nielen rôzne vzory a výrazné farby, ale aj dezén, pruhy či káro.

 

 

 

 

 

 

20:00 – MARCEL HOLUBEC W.

Hlavným inšpiračným zdrojom pre aktuálnu kolekciu Marcela Holubca bol jeho obľúbený maliar Vincent van Gogh. Súčasťou pestrofarebnej kolekcie boli doplnky vo forme slamených klobúkov, ktorých návrhy pochádzajú ešte z čias strednej školy a neboli doposiaľ zrealizované. Tvorba dizajnéra je precízne prepracovaná do najmenšieho detailu, pričom v nej dizajnér vždy odhaľuje časť svojho vnútorného sveta. Zmysluplný koncept je pre neho nesmierne dôležitý a hovorí: „Móda je zrkadlom mojej duše…“ Neustále prichádza nová inšpirácia, ktorú akoby ukladal do zásuviek skrinky, z ktorej neskôr čerpá, dotvára a realizuje svoje nápady. V kolekcii bola využitá tlač na hodváb a bavlnu, no zároveň aj perforácia laserom. Unikátna spolupráca vznikla s textilnou dizajnérkou Michaelou Bednárovou – Puojd textiles, ktorá vytvorila originálne dezény.

21:00 – SÚŤAŽ SIGNAL FRESH FASHION CONTEST

Fashion LIVE! v spolupráci so značkou Signal umožnila už po druhý raz mladým módnym návrhárom a študentom odevného dizajnu zviditeľniť svoju tvorbu. Víťazi predstavili v rámci na samostatnej módnej prehliadky svoje originálne kolekcie dámskych a pánskych modelov, ktoré sú inšpirované úsmevom vo všetkých jeho podobách.

Jan Černý

Študent odevného dizajnu na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne sa zapojil do súťaže s kolekciou New Vestment, inšpirovanou náboženskou tematikou. Talentovaný návrhár tvorí pre mladšiu generáciu, ktorá má určitú dávku odvahy, drzosti, je bez predsudkov a je otvorená prijímať vývoj módy. Zaujímavým detailom boli tzv. gumáky a rukavice z rovnakého materiálu.

Silvia Hollá

Študentka odevného dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave Silvia Hollá spojila v aktuálnej kolekcii sily s textilnou dizajnérkou Romanou Skladanovou. Vďaka kolaborácii vznikla kolekcia Sardigna s pestrými farbami a kvetinovými vzormi. Tá v sebe nesie inšpiráciu a očarenie prvkami tradičných odevov danej kultúry. Špeciálne vytvorené potlače s motívmi exotických kvetov ostrova Sardínia umocňujú celý zážitok. Na prehliadke nechýbali ani dôležité doplnky, akými sú napríklad turbany a batohy s aplikáciami.

Alexandra Gnidiaková

Študentka odevného dizajnu na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku priniesla do súčasného sveta kúsok starodávneho kúzla s kolekciou Starobylá láska z roku 1895. Tá bola plná secesnej módy s čipkovanými košieľkami, korzetmi či spodničkami.  Pikantným detailom boli perly a flitre povyšívané na intímnych miestach na dámskych korzetoch a pánskych nohaviciach. Pre pánske kúsky čerpala inšpiráciu z historického cirkusu, ktorý považuje za svoju nekonečnú studňu inšpirácie.

Archívny článok