Povinná letná výbava

Leto síce ešte nesvieti v kalendári, ale byť pripravená, nikdy nie je na škodu. Proti letu by sme námietky hľadali len ťažko. V podstate je to vytúžené obdobie v roku. Ale v posledných rokoch leto trvá pomerne dlho a je extrémne horúce.

 

Studená vlna
Každá farba má svoje vyžarovanie, svoju energiu, ktorou na nás vplýva. Aj v teple vie pomôcť. Siahnite po svetlo modrých, odtieňoch, ktoré vás zaručene schladia. Podobný efekt majú aj ľahké pastelové farby. Zabudnúť by ste nemali ani na bielu, ktorá je kráľovnou letných farieb. Okrem toho odráža slnko, navodzuje pocit vzdušnosti a sviežosti.

 

Žiadny polyester
Pokožka potrebuje najmä počas horúčavy dýchať a to jej umožňujú jedine prírodné materiály- bavlna, ľan, čipka. Okrem toho sa aj viac potíme a oblečenie s umelých vlákien nielenže nie je schopné pot dostatočne absorbovať, ale  mohol by sa dostaviť aj nepríjemný zápach.

Ľan je v tomto prípade veľmi vhodnou voľbou, aj keď vždy myslite na to, že ide o krčivý materiál. Nohavice a sukňa by mohli byť v tomto prípade problém, ale ak si dáte tuniku alebo top a aj sa trochu pokrčí určite to nebude koniec sveta.

 

Čím väčší tým lepší
Klobúk by ste rozhodne nemali nechávať doma. Ochráni nielen hlavu a vlasy, ale aj dekolt a krk. Najmä v posledných rokoch sa veľmi intenzívne hovorí o negatívnom dopade slnečného žiarenia na našu pleť. Preto nezabudnite aj na elementárnu ochranu, ktorou je širák a kvalitné slnečné okuliare.

Autor: AVE
Zdroj foto: pinterest