Povinná letná výbava

Leto sa nezadržateľne blíži. Pripravili sme pre vás niekoľko praktických návrhov, ako si vychutnať pravé leto s rodinou či s priateľmi.

 

Kvalitné slnečné okuliare
Rozoznať kvalitné slnečné okuliare nie je jednoduché. Prvou nápoveďou kvality môže byť zafarbenie sklíčok. Ak preferujete svetlé sklíčka, ide skôr o „mestské okuliare“. Majú totiž veľkú priepustnosť svetla. Odporúčame tak skôr tmavšie odtiene. Všímajte asi aj označenie na straničkách alebo sklíčkach. Zväčša tam býva vymedzené, či ide o polarizačné alebo prizm okuliare. Neoznačené okuliare môžu byť taktiež vhodné. V takom prípade by vám predajca mal objasniť všetky ich funkcie a vlastnosti. Samozrejmosťou je aj ochrana pred UV žiarením. Kvalitné slnečné okuliare by vás mali chrániť nielen pre UVA alebo UVB žiarením, ale aj pred nebezpečnejším UVC variantom.

Pohodlné tričko
Kvalitných tričiek nikdy nie je dosť. So stúpajúcimi teplotami ich spotreba výrazne rastie. „Tento rok vymeňte výrazné vzory za elegantnejšie, menej nápadné motívy. Trendom sú kvetinové vzory. Tričká nezabudnite zvýrazniť elegantnými doplnkami. Stále trendy sú aj jednofarebné tričká, s ktorými zaručene nemôžete nič pokaziť,“ konštatuje Mária Padová z e-shopu factcool.sk. A potom je tu oversize štýl, ktorý bude panovať aj túto letnú sezónu. Aby to nebola nuda, nezabudnite okrem tričiek aj na tielka či polokošele.

Kvalitná spodná bielizeň
Leto je obdobím, kedy spodné oblečenie neraz nechcene „vystavujeme“ okolitému svetu. Je to spôsobené veľkými horúčavami, kedy sa snažíme zbaviť tričiek, košieľ a iného prebytočného odevu. Myslite preto na poctivú a kvalitnú spodnú bielizeň. Takou je napríklad značka Trendyol, ktorá je známa pohodlným strihom a príjemným materiálom na každodenné nosenie. Ostatnými dobrými značkami spodnej bielizne sú napríklad Ombre, Lee Cooper alebo Top Secret. Pri výbere tohto druhu oblečenia myslite na kvalitný materiál. Je totiž v priamom styku s pokožkou v tých najcitlivejších partiách ľudského tela. Kvalitná spodná bielizeň je z bavlny. Vtedy budete aj v lete mať istotu, že sa v nej budete cítiť príjemne.

Silný opaľovací krém
Opaľovací krém je dnes už nerozlučnou súčasťou každého letného výletu. Ak plánujete leto stráviť na Slovensku, stačí vám ochranný faktor SPF 20. V prípade pobytu pri mori by ste mali siahnuť po silnejšom faktore až do hodnoty SPF 50. Aby ste svoju pokožku pripravili na slniečko, odporúčame vám pred dovolenkou užívať betakarotén. Mnohí z nás sa dopúšťajú častej chyby a počas leta zabúdajú na svoje pery. Nemal by vám tak chýbať balzam na pery s UV filtrom. Opaľovací krém nanášajte na telo minimálne 15 až 20 minút predtým, ako sa vyberiete na priame slnko. Vyhýbajte sa silným a priamym slnečným lúčom medzi 11. až 15. hodinou. Po celodennom pobyte vonku je pokožka vyčerpaná, nezabúdajte ju preto dostatočne hydratovať mliekom po opaľovaní.

 

Atraktívne plavky
Vybrať si plavky je neraz veľké umenie. Mali by totiž zakryť všetky nedokonalosti tela a súčasne by mali byť čo najviac trendy a štýlové. Páni to majú omnoho jednoduchšie. V prípade trenkových, boxerkových alebo slipových plaviek nie je čo riešiť. Dámy to majú náročnejšie. „Aby plavky vyzerali na vás skutočne sexi, musia dobre sedieť presne vášmu typu postavy. Nedokonalosti tela môžete schovať menšími vzormi, riasením či tmavšími farbami. Podobne ako pri spodnej bielizni aj tu odporúčame značku Trendyol,“ konštatuje Mária Padová z e-shopu factcool.sk. Zo širokej ponuky si viete vybrať jednodielne plavky, vrchný, spodný diel či klasické dvojdielne bikiny.

Zdroj: Katka M.