Pes, najlepší priateľ človeka

Štvornohí miláčikovia

Máte aj vy doma nejaké domáce zvieratko? Mačičku, psíčka, alebo škrečka či andulku? Tak patríte k tej väčšine, ktorá miluje zvieratká a pozná aj ich lásku k nám. Asi najčastejšie k životu človeka patrí pes. Prečo práve pes?    

Psy sú oddávna verní spoločníci človeka. Nielenže vás ochránia, dodajú energiu v akejkoľvek nálade, ale vás môžu naučiť mnoho.  V dnešnej dobe nám pomáhajú aj inak. Učia nás ako byť verný. Ako veriť a nesklamať toho druhého. Aj keď vám občas narobia neporiadok v domácnosti, neposlúchnu, verte, že v tom, ako vás majú radi vás nezradia.

Pes vycíti na sto míľ človeka, ktorý je tzv. „psíčkar“ a naopak aj tých, ktorí sa psov boja, alebo k nim nemajú vzťah, vycítia tiež.

Pes vás vždy vypočuje a nikdy vám do vašich nápadov, radostí či starostí neradí, hoci by to určite bola dobrá rada. Je to veľmi dobrý poslucháč. Poznám to aj ja sama, pretože od mala sme v dome mali vždy nejakého psíka. Boli to rôzne plemená od tých malých až po väčšie. Popravde, vždy som mala rada psov, ale donedávna sme celé vlastnili psíka (cane corso) a vtedy som pocítila, aká veľká môže byť láska človeka k psovi. Brávali sme ju od mala na prechádzky, trávili sme s ňou všetok voľný  čas.
Bol to úžasný psík. Ako stárla, stávala sa múdrejšou, vážnejšou a určite aj rozumnejšou. Poslúchala na slovo. Mala som ju veľmi rada. Žiaľ, pred rokom nám zomrela. Nečakane, náhle. Bol to veľký žiaľ celej našej rodiny. Doma sme všetci plakali. Povedali sme si, že minimálne do Vianoc si žiadneho psíka nekúpime. A čo myslíte? Bol október a my sme sa na ďalší deň vybrali nájsť si novú Abri. A našli sme si! Už vyše roka nám robí doma spoločnosť, radosť a občas aj starosti ešte „šteniatko“ Ebby. Príchodom Ebby sa žiaľ zo straty Abri premenil na radosť.

Prajem všetkým ľuďom, ktorí milujú zvieratá, aby si našli verných priateľov – psov, ktorým dajú všetku svoju lásku. Pretože láska psa je vždy úprimná. Oni svoju radosť neskryjú,  nikdy, pretože vás majú radi a vedia ako veľmi ho aj vy máte radi.

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock