Pavol Hammel vydáva dvojalbum LIVE z jedinečného bratislavského koncertu!

Slovenská legenda Pavol Hammel vydáva koncertný dvojalbum LIVE! Presne dnes vychádza na CD minuloročný koncert vo veľkej sále Slovenského rozhlasu RTVS. Spevák sa spolu so vzácnymi hosťami predviedol v dokonalej forme! Pre fajnšmekrov pripravil Hammel dvojalbum LIVE aj v limitovanej edícii vinylovej platne!

Pavol Hammel má nový koncertný dvojalbum s názvom LIVE! DvojCD zachytáva minuloročný jedinečný koncert vo veľkej sále Slovenského rozhlasu RTVS, kde sa predviedol v dokonalej forme. Legendárneho speváka na koncerte sprevádzala pražská skupina Alvik a skvelí gitaristi Radim Hladík, Juraj Burian a bubeník Martin Valihora. Spolu s hlavnou hviezdou si zaspievali speváčky Michaela Horká a Andrea Zimányiová.

„Bol to veľmi vydarený koncert. Priestor veľkej sály Slovenského rozhlasu sme vybrali zámerne kvôli veľkému píšťaľovému organu, na ktorý hral Martin Hanzel.Koncert bol výnimočný celkovou dramaturgickou koncepciou, výberom piesní, hráčmi aj hosťami.“ Opisuje Pavol Hammel.

Dvojalbum je zaujímavým prierezom tvorby Pala Hammela. Obsahuje skladbu „Šesť starcov“ z roku 1969, novinky z najnovšieho štúdiového albumu „Nočná galéria“ aj prerobené „best“ piesne známeho hudobníka. Poslucháči na ňom nájdu aj dve skladby z tanečného predstavenia „Everest“, ktorý sa hral dve sezóny v Slovenskom národnom divadle. Hudobnou lahôdkou na CD je kultová skladba „Ľalia poľná“, ktorú Pavol Hammel nahral s pezinským 26-členným chrámovým zborom Ad una corda. Pre fanúšikov pripravil Pavol Hammel dvojalbum LIVE aj v podobe vinylovej platne!

„Posledný vinyl sme vydali pred 20 rokmi, boli to „Labutie piesne“ s Marianom Vargom v roku 1993. Vinyl LIVE vychádza v limitovanom náklade 500 kusov. Pre úplných fajnšmekrov vložím do 200 platní aj grafický mnou signovaný list. A aby niekto bez gramofónu o nič neprišiel, tak vkladáme do obalu aj totožné dvojCD.“ Teší sa Pavol Hammel.

HAMMEL KONCERT foto(c)CtIbor Bachraty_ 44Obal dvojalbumu tvoria fragmenty Hammelových obrazov. Spevák, gitarista a skladateľ je totiž už roky aj vášnivým maliarom. Teraz sa už Pavol Hammel pripravuje na Vianoce, pri tejto príležitosti dokonca nahral nový singel „Vianočné trhy“. Dokonalým darčekom je aj dvojalbum LIVE, ktorý si môžete zadovážiť v predajni Dr. Horák na Medenej ulici 19 v Bratislave alebo na http://hudba.drhorak.sk/alba/1662/jukebox/?idn=1.

Tu si pozrite klip na nový vianočný singel Pala Hammela „Vianočné trhy“:

http://hudba.drhorak.sk/alba/1743/live/?idn=3

FOTO: Ctibor Bachratý