Päť tipov pre rýchle dovolenkové balenie

Už sa neviete dočkať vytúženej dovolenky, ale až tak veľmi sa vám nepozdáva predstava balenia? Pripraviť celú rodinu na prázdninové dobrodružstvá nie je vždy jednoduché. Preto sme pre vás pripravili dovolenkový manuál, ako sa efektívne zbaliť a užiť si vytúžené voľno.

Napíšte si zoznam
Ak chcete zbaliť celú rodinu a naozaj na nič nezabudnúť, urobte si zoznam. Už niekoľko dní pred samotným balením si môžete na papier spisovať, čo treba dokúpiť, vytiahnuť zo skrine alebo pivnice. Jednotlivé body zoznamu si rozdeľte podľa členov rodiny a podľa kategórií. Do balenia môžete zapojiť aj svoje deti. Prípravy sa tým urýchlia a uvidíte, ako sa pri tom spoločne zabavíte.

Plánovanie outfitov
Skôr ako začnete s vášnivým zapĺňaním kufrov, zamyslite sa na chvíľku nad typom destinácie a aktivitami, do ktorých sa budete s celou rodinou zapájať. Sofistikované plánovanie outfitov vám ušetrí miesto v batožine a zároveň čas, ktorý by ste inak strávili kombinovaním jednotlivých kúskov oblečenia. Ak máte deti, nachystajte aj pre nich kompletný outfit na každý deň dovolenky.

Zvoľte univerzálne kúsky
Vezmite si so sebou len kúsky, ktoré máte radi a o ktorých viete, že ich jednoducho doladíte s ďalším oblečením vo vašom dovolenkovom kufri. Základným prvkom je biela košeľa, ktorú si môžete prehodiť cez plavky alebo skombinovať so šortkami či sukňou. Praktické sú šaty a overaly, ktoré stačí doplniť peknými topánkami na podpätku a malou kabelkou. Na pláž si nachystajte obľúbené plavky, odporúčame vziať aj dvoje, ideálne také, ktoré sa dajú navzájom kombinovať. Nezabudnite na veľkú kabelku a pohodlné flip-flopy. Nahliadnite do najnovšej kolekcie značky F&F, ktorá ponúka bohatú ponuku plážových a dovolenkových kúskov pre dospelých aj ratolesti.

Roztrieďte si veci do kategórií
Systematické roztriedenie vecí v kufri je jednou z najlepších vychytávok. Do jednotlivých taštičiek a vrecúšok rozdeľte doklady, elektroniku, kozmetiku, doplnky, spodné prádlo či hračky. Pri balení ukladajte rovnaké typy vecí k sebe, tričká k tričkám, ponožky k ponožkám. Docielite tak prehľadný kufor, v ktorom vždy rýchlo nájdete, čo práve potrebujete.

Voľte „letné“ materiály
Pri výbere oblečenia myslite aj na materiál, z ktorého je oblečenie vyrobené. Základom je cítiť sa na dovolenke pohodlne, a preto voľte ľahké a prírodné materiály. Priedušné oblečenie je pri mori priam nevyhnutné. V ponuke F&F nechýba množstvo ľahkých šiat, vzdušných košieľ či šortiek, vhodných na prechádzky po pláži či promenádach.

Viac inšpirácií na www.F-F.com.