Pastelové odtiene do ktorých sa zamilujete

Jar a pastelové farby k sebe neodlučne patria. Tieto jemné odtiene farieb evokujú hravosť a ženskosť  a jemný nádych 50tych rokov. Vďaka tomu, že pôsobia veľmi elegantne, sa tieto jemné odtiene hodia nielen do kancelárie ale rovnako aj na svadbu, promócie alebo aj bežný deň. A ako ich nosiť a ktoré farby budú tento rok IN?

 

Ktoré odtiene zvoliť túto jar?

Najmódnejšou farbou tejto jari je jednoznačne modrá. Pudrová modrá sa veľmi ľahko kombinuje s inými odtieňmi a najmä na jar sa výborne hodí k bielej, striebornej ale aj k farbám iných pasteliek ako mätová a levanduľová. Kombináciou týchto farieb si vytvoríte krásny, jemný kontrast a váš outfit bude pôsobiť mladistvo a sviežo. Ďalšou farbou, ktorá určite neostane bez povšimnutia, bude túto sezónu pastelová žltá. Tento odtieň si určite obľúbite, pretože pripomína teplé, slnečné dni, ktoré sa k nám pomaly blížia. A výborne vyzerá aj s vyššie spomínanou levanduľovou. Okrem týchto top farieb sezóny môžete samozrejme vyskúšať aj stále veľmi obľúbenú pastelovú ružovú či broskyňovú, odtiene, ktoré  pôsobia veľmi jemne a v kombinácii so správnym materiálom aj dokonale žensky. Zamerajte sa hlavne na klasické kúsky v podobe šiat, blúzky či jarného kabátika.

 

Ako nosiť pastelové farby?

Ak ste v kombinácii pastelových farieb úplným začiatočníkom, stavte na jednoduchosť.  Na začiatok sa odporúčame držať minimalizmu a neutrálnych tónov. Zvoľte jeden, maximálne dva pastelové kúsky, ktoré oživia jednoduchší outfit. Príliš mnoho rôznych pastelových odtieňov by mohlo v outfite pôsobiť rušivo. Vzhľadom na to, že sú tieto odtiene intenzívne, vyberte si oblečenie s čistými líniami a z ľahkých materiálov. Môžete sa pustiť aj do kombinácie pastelovej farby s inou výraznejšou farbou. Práve pastelovým kúskom môžete tiež dokonale rozbiť svoj „drsný look“ a do svojho outfitu vdýchnuť trošku farieb, aj keď patríte k zarytým milovníčkam čiernej.

 

Pastelové doplnky

Aj s módou sa dá hrať, a s farebnými kúskami máte možností neúrekom. Pastelové doplnky v podobe kabeliek či šperkov sú decentné, elegantné a veľmi ženské. Dokážu totiž každý outfit osviežiť a omladiť váš celkový look. Nie sú na prvý pohľad výrazné, ale napriek tomu sa môžu stať pomyselnou čerešničkou vašich outfitov. Doplnky v bledomodrom, pudrovo ružovom či levandulovom odtieni vyzerajú dokonale s čistým bielym outfitom alebo s oblečením v inej neutrálnej farbe. Tak sa s jemných, decentných farieb stanú výrazné trendy akcenty.

Autor: Nina Murárová
Galéria: Twinset, Cellbes, mClasse – Marc Cain, mClasse – Riani, mClasse – Airfield, VERO MODA