Padajú vám ako listy?

Vlasy padajú prirodzene. Nemáme ich natrvalo, v pravidelných intervaloch sa obnovujú, vypadávajú a rastú nové. Horšie je, ako padajú priveľmi a koruna krásy stráca objem. V takom prípade treba hľadať pomoc a zmeniť starostlivosť o ne.

 

Zdroj problému
Najprv skúste hľadať príčinu. Hormonálne zmeny a výkyvy, zmena stravovania (diéta), užívanie nových liekov alebo naopak vysadenie liekov, to všetko môže spôsobiť ubúdanie vlasov. Alopécia je už ochorenie imunitného systému a tiež jej je následkom vypadávanie vlasov. Toto ochorenie si však už vyžaduje odbornú lekársku pomoc. A dôležitú úlohu zohráva aj genetika. Ak vašim  rodičom v rovnakom veku redli vlasy, môže sa to objaviť aj u vás. Aby ste tento stav oddialili, mali by ste užívať prípravky na povzbudenie vlasových folikúl a naštartovanie nového rastu. Napomáhajú reaktivovať vlasové korienky, nezaťažujú ich ale dodávajú im zdravý lesk. Aktivačné sérum ukáže svoju silu už o štyri až šesť týždňov. Zároveň podporí vitalitu vlasových korienkov, zvýši delenie a reprodukciu buniek. Vďaka komplexu prírodných látok, esenciálnych olejov Echinacea Purpurea a taurínu, známej látky poskytujúcej prírodnú energiu, pomáha produkcii rastových faktorov. Stačí ho rovnomerne nakvapkať na vlasovú pokožku, jemne vmasírovať a nechať vyschnúť.

 

Antistresová pomoc
Stres je častý spúšťač vypadávania vlasov. V období zvýšeného stresu z akýchkoľvek príčin môžete dokonca prísť o korunu krásy. Pomáha masáž a uvoľnenie tela. Masáže vlasovej pokožky prekrvia a okysličia bunky, podporia rast a zdravie vlasov. K lepšiemu účesu prispieva aj šampón bohatý na proteíny, dodáva vlasovému vláknu objem. No odstrániť treba najmä príčinu, zmeniť životný štýl plný nervozity a nesprávnej životosprávy.

 

Minimum záťaže
Každý deň vlasy umývate, fénujete alebo žehlíte? Všetkého veľa škodí. Styling zaťažujúci vlasy horúcim vzduchom, žehlením, naťahovaním, tupírovaním či chemickými procesmi môže spôsobiť aj vypadávanie. Takže narábajte s vlasmi šetrnejšie. Nechávajte ich voľne vyschnúť, ošetrujte ich viac prírodnými prostriedkami ako chemickými. Ak sú jemné, objem získajú jednoduchým umytím bez stylingovej peny a laku na vlasy. Nezaťažujte ich silikónmi ani tužiacimi gélmi. Priveľmi utiahnuté gumičky alebo tesné čelenky tiež nie sú vhodné, ak vlasy padajú. Neustále ťahanie ich môže poškodiť pri korienkoch aj po dĺžke. Pri prečesávaní používajte pružné kefy, ktoré nevytrhávajú zauzlené vlasy.

 

Esenciálne oleje
Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob ako zastaviť padanie vlasov je masáž olejmi. Na prečistenie je vhodný levanduľový olej. Odstráni plesne a baktérie, hydratuje pokožku. Má aj aromaterapeutický účinok a pomáha uvoľniť stres. Esenciálny olej môžete pridať do šampónu alebo použiť ho v horúcom stave ako masku. Nahradiť sa dá olivovým, rozmarínovým alebo jojobovým olejom. Skúste masky z rastlinných olejov, tonikum z vínneho octu, vajíčka alebo majonézu. Tieto potraviny sú vhodné na pôsobenie zvonka, ale aj na doplnenie stravy zvnútra, aby boli vlasy a pokožka zdravé.

Autor: -aka-