OLYMPIC má nový album: „SOUHVĚZDÍ DRSŇÁKŮ“!

Druhý diel albumovej trilógie skupiny Olympic Souhvězdí pokračuje s Drsňáky. Rocková legenda vydala album presne na prelome októbra a novembra, 31.10.2014 – teda presne rok od vydania „Souhvězdí šílenců“. Štúdiovú novinku sprevádza v rádiovom éteri titulný singel „Kámen, co se valí“ https://www.youtube.com/watch?v=X3GB6s-iYGo. Ešte v decembri sa česká rocková legenda naživo predstaví v rámci aktuálneho turné i na koncerte v Bratislave.

Skupina Olympic nahrávala nový album „Souhvězdí drsňáků“v štúdiu Propast od konca augusta do polovice septembra. Ako kapela sama tvrdí, tentokrát to nebude žiadny „čajíček“. „Bude znieť, aspoň dúfam, inak ako všetko, čo sme doposiaľ nahrali. Práve to bol hlavný zámer. Áno, nový album je určite drsnejší…“ hovorí líder kapely Petr Janda

Poriadnej hardrockovej jazdy by boli členovia legendárneho Olympicu ešte aj dnes poľahky schopní, ale nakoniec daný smer zvolili iba v niekoľkých nahrávkach, napríklad v piesňach Leguán alebo Muzikál. Tak či onak, nepochybne sa jedná o rockovejší album, na ktorom síce bolo použitých minimum akustických nástrojov, ale za to tu nájdeme aj zábavné odľahčené songy, vskutku zaujímavé balady (napríklad Němá) či rázne gitarovky. Nemôže chýbať ani poriadna tancovačka a klavírna pieseň pripomínajúca obdobie Želvy a Rosomáka. Žánrovosť prichádzajúcej novinky je teda viac než pestrá…

Mnohé skladby sú navyše skvelou príležitosťou pre výborne šľapajúcu rytmiku Broum/Vajgl, Valentove dobre dávkované klávesy a „Djanga“ Jandu s gitarou. Muzika pochádza výlučne z pera Petra Jandy, o texty sa podelil s Alešem Brichtou, Ondřejem Fenclem, Pavlem Chrastinou, Vlastimilem Henychem, Eduardem Krečmarem a Karlem Šípem. Tí vniesli na album odlišne „drsnú“ tematiku – od úspešnej obrany rockera proti ubiehajúcim rokom, cez možnú fackovačku so sokom v milostnom trojuholníku, až po chlapčenského kamaráta kriminálnika.

Petr Janda komponuje, hrá a spieva pesničky primerané svojmu veku a skúsenostiam. Nájdeme v nich preto nielen spomienky na 60. roky, prehýrené noci či dlhé dni trávené na cestách, ale i nostalgiu za láskami minulými a neklamnú radosť z tých súčasných. A presne to je Olympic. Za každých okolností rozpoznateľný, stále hodný obdivu a vysielajúci medzi ľudí neskutočnú energiu.

Ukážky z albumu, ako i predobjednávky k stiahnutiu nájdete na stránke:

http://www.supraphonline.cz/album/87780-souhvezdi-drsnaku

Koncerty:

17. 10. Karviná;
04. 11. Trnava;
27. 11. Chomutov;
05. 12. Praha Lucerna;
11. 12. Brno;
13. 12. Ostrava;
16. 12. a 17. 12 Plzeň;
19. 12. Bratislava

TRACKLIST / OLYMPIC / Souhvězdí drsňáků

1. MÁM RADOST ZE ŽIVOTA (Petr Janda)
2. LEGUÁN (Petr Janda/ Vlasta Henych)
3. KÁMEN, CO SE VALÍ (Petr Janda/ Pavel Chrastina)
4. NĚMÁ (Petr Janda)
5. MUZIKÁL (Petr Janda)
6. JE TO TAK (Petr Janda)
7. NOC HORKÁ JAKO DECH (Petr Janda/ Ondřej Fencl)
8. DLOUHÁN (Petr Janda/ Karel Šíp)
9. TANCOVAČKA (Petr Janda/ Eduard Krečmar)
10. LÁSKA DIVOKÁ (Petr Janda/ Eduard Krečmar)
11. SOUHVĚZDÍ DRSŇÁKŮ (Petr Janda/ Karel Šíp)
12. PRŮSERÁŘ (Petr Janda/ Karel Šíp)
13. MŮŽEŠ BÝT MŮJ VYKŘIČNÍK (Petr Janda/ Aleš Brichta)

Viac info:

https://www.facebook.com/skupina.olympic