Novozámocká kapela Luisville Story predstavuje klip PASCA

Novozámocká kapela Luisville Story

Chlapčenská  electro-rock/metal core-ová  kapela s názvom  Luisville Story prichádza na scénu rovno s videoklipom k piesni PASCA. Ďakujú zaňho, okrem seba, Lexis production, režisérom klipu  Pierre Fabo. Nakrúcali v Komárne, v starej teplárni v mínusových teplotách.  Aj napriek tej zime to bola príjemná a zábavná skúsenosť pre kapelu, ktorá sa snaží preraziť na Slovensku so slovenskými skladbami.

Link na videoklip Pasca:  https://www.youtube.com/watch?v=IJF3KSGYwbg

Kapela Luisville Story si svoj názov vybrala z pragmatických dôvodov. Luisville je v angličtine Ľudovítov, čo je časť obce Palárikovo (okres Nové Zámky), kde sa nachádza  skúšobňa mladých ambicióznych muzikantov  a story je v angličtine príbeh. Čiže príbeh z Ľudovítova. Chlapčenskú kapelu tvoria štyria nadaní hudobníci v zostave: David Števár – leader kapely/basgitara, Robert Vida– spev/gitara, Stanislav „Nyrvi“ Dragúň – gitara, Mojmír „Mojo“ Ivaniš – bicie.

Vznik kapely
Líder kapely, David Števár prezradil ako kapela vznikla:  ,,Kapelu som založil 14. marca 2017 s gitaristom Stanislavom Dragúňom. Neskôr sme cez inzerát našli speváka, Roberta Vidu, ktorý nás presvedčil o svojich speváckych kvalitách, a tak isto  sme cez inzerát našli nášho bubeníka, Mojmíra Ivaniša. Bola to pekná zhoda náhod.“

Hudba lídrovi Davidovi Števárovi učarovala už v detstve. Ako desaťročný  začal chodiť na klavír a neskôr  pokračoval hrou na  gitaru. Niekoľko rokov sa venuje aj  hre na basgitare, ktorú  študuje aj na súkromnej umeleckej škole. David je študent na  vysokej škole so zameraním na hudbu a zvukový dizajn, čo je už jeho druhá vysoká škola. Od  štrnástich rokov hrával v rôznych kapelách a naposledy  hral v  Metropolise na čele s Jimim Cimbalom. Vývoj však nemožno zastaviť, teraz už má vlastnú kapelu – Luisville Story. Na hudobnej kariére ho láka práve to, že robí  čo ho baví  a čo ho napĺňa – hudbu.

Inšpirácie na pesničky berie kapela  z bežného života. Texty píše spevák Robert Vida a hudbu si tvorí spoločne partia hudobníkov.

O tom, či kapela pripravuje aj album, opäť hovorí najpovolanejší – David Števár: „Samozrejme. Pripravujeme svoj prvý album, kde bude dvanásť našich skladieb. Album nahrávame u Jimmiho Cimbalu v Randal Group production. Bude plný prekvapení a mal by vyjsť koncom tohto roku. Veríme, že tomu budú predchádzať koncerty, kedy a kde  sa dozviete z našej facebookovej stránky.“

Anna Olvecká, VI-AN M.A.P.A.