Nestarnúci trend: Pásiky! Ako ich nosiť túto sezónu?

Pásiky či prúžky,  patria už niekoľko rokov k základnej výbave  šatníka každej ženy.  Do sveta módy vstúpili vďaka ikone Coco Chanel, ktorá sa nechala inšpirovať svetom námorníkov. Sú každoročným trendom, ktorý sa neustále vracia a nie je tomu inak ani túto sezónu.

 

Ako ich nosiť?

Síce sú pásiky priateľom takmer každej ženy, dokážu na vašej figúre napáchať aj poriadnu škodu. Ak pracujete v konzervatívnejšom prostredí, do práce zvoľte čisté línie a rovné strihy pre jemné zvýraznenie postavy. Nič nepokazíte ani sakom či kostýmom. Vodorovné prúžky vám zoštíhlia siluetu a opticky predĺžia nohy. Eleganciu pásikov podčiarknete lodičkami na vyššom opätku.

Čo sa týka voľnočasových outfitov, pokiaľ si vyberiete obtiahnutejšie oblečenie, zvoľte radšej užšie prúžky. Tie pôsobia na obtiahnutom oblečení lichotivejšie. Pri overzise oblečení, ktoré neobopína vaše telo, môžete bez obáv zvoliť široké pásiky. Je menšia pravdepodobnosť, že vás budú opticky zväčšovať.

 

Trendy sezóny

V kurze sú túto sezónu rozhodne nohavice a nohavicové kostýmy, ktoré s pásikavým vzorom pôsobia hravo a nesmierne štýlovo. V kombinácii s klasickým tričkom a teniskami si vytvoríte ležérny, trendy look.

Samozrejme, nezabúdajte ani na doplnky. Ak sa rozhodnete pre uvoľnenejší  outfit zvoľte si k nemu doplnok v podobe ruksaku či stále populárnej ľadvinky.

Horúcim trendom boli a vždy budú aj úpletové šaty, ktoré oceníte najmä v tomto prechodnom počasí. Popusťte uzdu svojej fantázii a prekvapte nápaditým modelom. Nebojte sa ani farebnejších kombinácií. Kombinovať môžete jeden odtieň farby alebo sa pustiť do kombinácie viacerých farebných prúžkov. Ako pri každom móndom trende ani v prípade pásikov sa fantázii medze nekladú.

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: Pinterest.com
Galéria: Twinset,  cellbes.sk, Kara, Pietro Filipi