Nepotrebné mobilné telefóny opäť pomáhali.

Orange - Dobrý anjel

Vianočné obdobie spojené s obdarúvaním blízkych napríklad aj novými, modernejšími mobilnými telefónmi, prirodzene podporuje myšlienku zbaviť sa tých starých, už nepotrebných. Možnosť priniesť ich do predajne Orangeu a ich profesionálnou likvidáciou zároveň podporiť aj dobrú vec, využilo opäť o čosi viac zákazníkov. Do dvanásteho pokračovania zbierania nepotrebných mobilných telefónov priniesli zákazníci až 18 500 zariadení. Operátor každý z nich premení na 50 centov na podporu dobrej veci – tentokrát ich venuje neziskovej organizácii Dobrý anjel.

Po rozbalení vianočných darčekov častokrát ostane v rodine zbytočný a viac nepotrebný mobilný telefón. Možno aj to je jeden z dôvodov, prečo v porovnaní s minulou zbierkou priniesli zákazníci do predajní Orangeu o vyše 2 300 mobilných telefónov viac. Dvanáste pokračovanie projektu sa nieslo pod heslom „Z môjho starého mobilu chcem dostať to najlepšie“ a od 1. októbra 2016 až do 31. januára 2017 sa ním riadilo 6 426 zákazníkov. Tí spolu odovzdali až 18 500 nepotrebných mobilných zariadení. Každé z nich čaká rovnaký osud, pričom pomôže hneď dvakrát. Jednak jeho ekologické zlikvidovanie chráni samotnú prírodu a vďaka projektu sa každé zariadenie premení na 50 centov určených na podporu dobrej veci. Dlhodobá ekologická iniciatíva spoločnosti Orange takto pomáha už od roku 2013 a je dôkazom toho, že aj nepotrebné telefóny nie sú vždy úplne na zahodenie. Myšlienka takejto pomoci tentokrát inšpirovala aj spoločnosti Veolia a Deloitte, ktoré sú členmi združenia Business Leaders Forum a vďaka svojim zamestnancom prispeli do zbierky ďalšími 200 nepotrebnými mobilnými telefónmi.

Dvanásta zbierka a finančný výťažok z nej bola určená na podporu neziskovej organizácie Dobrý anjel. 50 centov z každého odovzdaného a ekologicky zrecyklovaného telefónu pomôže rodinám s deťmi, v ktorých jeden z rodičov alebo deti trpia rakovinou alebo inou zákernou chorobou. Vďaka nepotrebným mobilom a ekologicky cítiacim zákazníkom Dobrému anjelovi poputuje suma 9 350 eur. „Veľká vďaka Orangeu a jeho zákazníkom, ktorým nie je ľahostajná Zem a ani ľudia v núdzi, ktorí na nej žijú. Celú sumu prepošleme rodinám chorých a bude to pre nich znamenať obrovskú pomoc,“ povedala Ing. Ľudmila Kolesárová, marketingová manažérka Dobrého anjela.

Zber starých mobilov pod hlavičkou „Zo svojho starého mobilu chcem dostať to najlepšie” pokračuje aj v ďalších mesiacoch. Nasledujúca zbierka potrvá od 1. februára do 31. mája 2017 a finančný výťažok z nej bude určený pre občianske združenie Magna o.z.. Tentokrát 50 centov z každého odovzdaného a ekologicky zrecyklovaného telefónu finančne pomôže humanitárnej organizácii, ktorej poslaním je zabezpečovať zdravotnú, nutričnú a sociálnu pomoc deťom a ich rodinám v krízových oblastiach sveta. Zákazníci, ktorí do konca mája 2017 odovzdajú svoj starý mobil v predajni Orangeu môžu navyše každý mesiac hrať o 5 smartfónov Apple iPhone 7 128 GB Black.

Orange - Dobrý anjel

Nepotrebné mobily tak aj v nadchádzajúcich mesiacoch nájdu vďaka Orangeu a jeho zákazníkom svoje zmysluplné využitie. Spoločne prispejú k ich ekologickej likvidácii a odchádzajú pritom s dobrým pocitom, že pomohli vybranej neziskovej organizácii. „Pokračovanie projektu je pre nás prirodzené. Vidíme v ňom význam a teší nás, že zákazníci využívajú možnosť ekologicky zlikvidovať staré telefóny. V jednom projekte spájame pomoc prírode, ľuďom v núdzi a zároveň vyriešime praktickú otázku – ako sa zbaviť nepotrebného telefónu – čím uľahčíme život aj našim zákazníkom“, povedal Martin Vacula, ‎Business Processes & QHSE Manager spoločnosti Orange.