Nakupovanie oblečenia počas pandémie, čo sa zmenilo?

Koronavírus zasiahol nákupné správanie a zvyky mnohých ľudí. Módny priemysel je momentálne v kríze a to hlavne kvôli zatvoreným obchodom kde ľudia pravidelne nakupovali sezónne novinky ale aj luxusnejšie modely. Módny priemysel však neotáľal a musel sa rýchlo prispôsobiť súčasnej situácii. Ako, prezrádzajú nasledujúce riadky.

 

Nákupy online
Ľudia sú v momentálnej situácii odkázaní na nákupy cez internet, pričom cestu k nim si našli aj tí, ktorí doteraz z rôznych dôvodov tento spôsob nakupovania odmietali. Vďaka pandémii a čoraz väčším výhodám nakupovania cez internet, počet ľudí v online prostredí z roka na rok narastá. No a najmä v tejto „bezkontaktnej“ dobe je nespochybniteľné, že nakupovanie cez internet sa zaradilo medzi obľúbené spôsoby ako si obstarať najnovšie módne kúsky. Online nákupy totiž vybavíte z pohodlia vášho domova, bez zdĺhavého čakania v rade a potreby presúvania sa z jedného obchodného domu do druhého. Vo väčšine prípadov aj ušetríte, nakoľko e-shopy ponúkajú mnoho zliav a výhod, ktoré kamenné prevádzky neposkytujú. Veľkou výhodou je aj doručenie priamo k dverám kuriérom a možnosť bezdôvodného vrátenia. Veci si tak doslova môžete vyskúšať v pohodlí domova.  Navyše na stránkach mnohých e-shopov nájdete aj užitočné informácie, nielen o značke a jej hodnotách ale aj o materiáloch, ktoré vám uľahčia rozhodovanie o nákupe, keďže sa naozaj nikam nemusíte ponáhľať.

Nákupy cez sociálne siete
Ľudí, ktorí nakupujú online cez sociálne siete, neustále pribúda. Dopomohla k tomu nielen pandemická situácia  ale aj moderná doba v ktorej žijeme. Množstvo značiek má okrem kamenných predajní zriadený aj instagramový či facebookový účet, cez ktorý majú ľudia možnosť z pohodlia domova nakupovať najnovšie kolekcie. Preto sú nákupy cez sociálne siete pre mnohých ľudí ľahšie a rýchlejšie. Mnohé predajne, ktoré predávajú svoj tovar cez sociálne siete, totiž  ponúkajú aj kvalitné poradenstvo o materiáloch, strihoch a najmä veľkostiach prostredníctvom správ a tak si môžete byť istá, že vám objednaný tovar padne dokonale. Objednaný tovar vám rovnako, ako v prípade e-shopov, príde domov k dverám prostredníctvom kuriéra či poštovej služby alebo si môžete, v niektorých prípadoch, zvoliť aj osobný odber na predajni, ktorá funguje ako výdajné miesto.

Výdajné miesta
Počas pandémie, mnohé kamenné predajne ponúkajú okrem nákupu cez e-shop či sociálne siete aj možnosť vyzdvihnutia tovaru priamo v zatvorenej predajni.

Výhodou takýchto výdajných miest je najmä ich časová flexibilita.  Pre viacerých zákazníkov je výhodnejší takýto rýchly, osobný odber než státie v dlhých radoch na pošte alebo zdĺhavé vyčkávanie na kuriéra. Objednaný tovar  si môžete jednoducho a rýchlo vyzdvihnúť v ľubovoľnom čase v rámci pracovnej doby výdajne tovaru. Poinformujte sa o vašich obľúbených značkách a spôsoboch objednania a doručenia tovaru a nakupujete vaše obľúbené kúsky z pohodlia vášho domova rýchlo a hlavne bezpečne.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná: fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, Cellbes.sk, La Femme, Björn Borg – upbrands.sk, Ziaja, Beautysecret.sk