Najsexi slovenskí hokejisti: uvidíme ich na MS 2023 v Rige?

Rozlohou malé Slovensko dokázalo vyprodukovať mnoho talentovaných hokejistov, na ktorých bola radosť pozerať. A rozhodne tým nemyslíme iba na ich hokejové umenie… Predstavujeme vám niekoľko korčuliarov, ktorí prebrali štafetu po fešákovi Borisovi Valábikovi a spol. a mohli by sa predstaviť aj na svetovom šampionáte v Lotyšsku a Fínsku.

 

Marek Hrivík (Leksands IF)

Tmavý typ so strniskom, ostrými rysmi a vysekaným telom – to je krátka, ale výstižná charakteristika 31-ročného rodáka z Čadce. Marek je v posledných rokoch stálicou našej reprezentácie a na zimnej olympiáde v Pekingu 2022 ju z pozície kapitána priviedol k historickému bronzu. Aktuálnu sezónu strávil vo švédskom Leksands, kde takisto plnil jednu z vedúcich úloh v tíme. Na pozícii centra dokáže tvoriť hru aj kvalitne brániť a mohlo by mu patriť miesto v elitnej formácii nášho výberu na turnaji v Rige a Tampere.

Pavol Regenda (Anaheim Mighty Ducks/San Diego Gulls)

191 centimetrov vysoký krídelník možno nepatrí k tzv. prvoplánovým fešákom, no jeho mierne drsný rockerský look má niečo do seba. Michalovčan patrí k hráčom, ktorým sa nesmierne vydarila pekinská olympiáda. Regenda vyznáva fyzický štýl hokeja, zároveň však zbiera body aj asistencie. Z množstva ponúk si pred touto sezónou vybral jednu z tých najprestížnejších – Anaheim Mighty Ducks v NHL. Len si to predstave, z Michaloviec rovno do Kalifornie! Jeho tím je ale na míle vzdialený od play-off, takže Regenda by mohol byť voľný pre potreby reprezentácie na MS 2023.

Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens)

Kto by nepoznal kométu svetového hokeja posledných rokov! Napriek mladému veku z neho srší prirodzená charizma, ktorá by sa dala krájať. Ešte pred dovŕšením dospelosti sa Juraj Slafkovský stal najmladším strelcom v histórii slovenskej seniorskej repre a zároveň si odkrútil debut za A tím TPS Turku; samozrejme s gólom. Pred sezónou si ho z prvého miesta draftu vybral slávny Montreal, v drese ktorého zapísal 4 góly a 6 asistencií v 39 zápasoch. Kvôli zraneniu už v tomto ročníku asi viac nestihne. S veľkou pravdepodobnosťou príde aj o šampionát v Rige a Tampere.

Peter Cehlárik (Leksands IF)

Ďalšia výšava (188 cm) v našom zozname. Na prvú dobrú upúta jeho podmanivý úsmev a hypnotický pohľad. Cehlárik si na spomínanej olympiáde v Pekingu skvele rozumel v jednej formácii so Slafkovským a Marekom Hrivíkom, s ktorým sa potom stretol v rovnakom klubovom drese vo Švédsku. Žilinský rodák má stále iba 27 rokov, no stihol napríklad štyri sezóny v kanadsko-americkej NHL v drese Bostonu. Spolu s kapitánom Hrivíkom by Peter Cehlárik mohol ešte niekoľko rokov ťahať slovenskú hokejovú repre; možno sa tak stane už na tohtoročnom šampionáte…

Zdroj obrázku: VictorWard / Shutterstock.com
Zdroj: Marek L.