Najlepšie farby na vlasy, vďaka ktorým budete vyzerať bezchybne

Niektorí z nás sú obdarení prirodzene krásnymi vlasmi, ktoré môžu byť ponechané tak, ako sú, ale pre väčšinu ľudí je farbenie vlasov nevyhnutnosťou. Správny odtieň vám môže dodať úplne nový vzhľad a výsledky nemusia byť ani tak drastické. Či už ide o jemné ponorenie korienkov alebo pruhy fialovej farby v hrive – existuje veľa možností, ktoré môžete vyskúšať a pri ktorých nebudete plakať zakaždým, keď sa uvidíte v zrkadle.

 

Farba na vlasy vás musí vystihovať

Dobrá farba vlasov je taká, ktorá zvýrazní vaše črty a vďaka ktorej sa budete cítiť skvele. Pomôže vám tiež vyniknúť z davu. V závislosti od odtieňa vašej pleti a prirodzenej farby vlasov vám môžu niektoré farby vyhovovať viac ako iné. Využiť okrem kaderníckych služieb môžete aj farby na domáce farbenie vlasov, no musíte sa s nimi naučiť správne zachádzať a následne sa o vlasy aj kvalitne starať.

 

Na farbené vlasy existuje množstvo prípravkov, no vlasové oleje a séra by mali mať u vás v kúpeľni čestné miesto. Farby môžu vlasy vysušovať a vy im potrebujete dodať hydratáciu od končekov až po korienky.

Ktorá farba vlasov je pre vás vhodná?

Prvým krokom pri hľadaní ideálnej farby vlasov je určiť vašu prirodzenú farbu vlasov. Farby na vlasy sa vyrábajú v širokej škále odtieňov, preto je dôležité vybrať si takú, ktorá sa čo najviac približuje vašej prirodzenej farbe. Ak sa príliš vzdialite od svojho prirodzeného odtieňa, mohli by ste nakoniec vyzerať neprirodzene alebo dokonca smiešne.

 

Položte si niekoľko otázok

Aký tón pleti máte? Ak máte chladný tón pleti, môžete pokojne zvoliť takmer akúkoľvek farbu vlasov, ale ak máte teplý tón pleti, ryšavé vlasy by pre vás mohli byť nevhodné. Koľko máte rokov? To môže ovplyvniť výber farby vlasov. Ak máte medzi 20 a 30 rokov, môžete si dovoliť aj odvážnejšie farby, s vlasmi môžete kľudne experimentovať. S pribúdajúcim vekom by ste mali byť pri výbere farby vlasov opatrnejší. Voľte radšej jemné a elegantné farby, ktoré zvýraznia vašu osobnosť, no nebudú biť okoloidúcim do očí.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com