Najkrajšie vianočné stromčeky v európskych metropolách

Či už ste sa rozhodli osláviť Vianoce v Nemecku, Francúzsku, Rakúsku, Spojenom kráľovstve, Belgicku, Poľsku, Švajčiarsku, Španielsku, Taliansku alebo kdekoľvek inde, nenechajte si ujsť vianočné stromčeky v Európe.

 

LISABON – PORTUGALSKO
Tento strom považovaný za najvyšší vianočný stromček v Európe (Guiness World Records), je tiež ekologickým vyrobeným z LED diód, úplne umelý a používaný každý rok. Je vysoký 76 metrov a viditeľný dokonca aj z Cristo Rei, jedného z ďalších ikonických symbolov Lisabonu.

 

FRANKFURT – NEMECKO
Tradícia vianočných trhov sa zrodila v Nemecku. Tradičný vianočný stromček vo Frankfurte je na námestí Römerberg v jeho historickom centre.

 

PARÍŽ – FRANCÚZSKO
Paríž je povinnou destináciou pre milovníkov Vianoc. Tak ako v Londýne, aj v uliciach Paríža vládne sladká vianočná atmosféra. Ohromení stromčekom budete v Galeries Lafayette.

 

VILNIUS – LITVA
Tohtoročný vianočný stromček sa týči nad Katedrálnym námestím vo výške 27 metrov a má 96 obrovských kópií skutočných snehových vločiek. Inštaláciu zdobí 3 000 umelých konárov, 200 m2 zrkadiel, 900 m girlánd a cez 2 000 m reťazových svetiel. Podľa Dominykasa Koncevičiusa, dizajnéra Vianočného stromčeka 2021, bol koncept inšpirovaný minulou zimou, ktorá bola mimoriadne mrazivá.

 

RÍM – TALIANSKO
Všetky ulice sú krásne vysvietené a plné kňazov, biskupov, arcibiskupov. Samotné mesto vyzerá ako živé jasličky a má niekoľko stromčekov.
Stromček na námestí Piazza San Pietro má 28 metrov a pochádza z Trentina.

 

ŠTRASBURG
Je to jeden z najväčších vianočných stromčekov v Európe a jeden z najkrajších.

 

INNSBRUCK – RAKÚSKO
„Vianočný trh Altstadt“ v Innsbrucku je jedným z najromantickejších vianočných trhov v Európe. Je to raj pre najmenších aj pre dospelých.

 

TBILISI – GRUZÍNSKO
Miesto, ktoré sa nachádza na Námestí prvej republiky, v blízkosti Rustaveli Avenue ponúka divadelné, hudobné a filmové predstavenia, bábkové divadlo a je miestom pre nádherný vianočný stromček.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com
Obrázky: shutterstock, pinterest