Nadrozmerné 80-te roky!

Reinkarnácia minulých desaťročí nekončí. Po úspešnom comebacku sedemesiatych rokov sa návrhári v pátraní po inšpirácii posunuli len o dekádu ďalej.   Vyzerá to, že overaly, nohavice do zvona a strapce vytlačia veľké potlače, XXL veľkosti a veľké vypchávky na ramenách.

Čo všetko môžeme čakať od osemdesiatych rokov? Všetko možné len nie decentné a nudné a neutrálne outfity.

Extrém

Obrovské natupírované účesy, make-up hraničiaci s líčením klauna, šialené kombinácie farieb a čelenky, stužky mašle vpletené vo vlasoch. Samozrejme, že nesmú chýbať šperky. Čím viac tým lepšie, obmedzenia ani hranice neexistujú. Návrhári sa tejto preexponovanej atmosféry poriadne nadýchli a celú atmosféru, tak trochu šialených a preexponovaných osemdesiatych rokov vdýchli svojim kolekciám.

Lesklé a umelé

Osemdesiate roky sú povestné svojou opuletnosťou, preto sa kombinujú vzory, materiály a farby na prvý pohľad neskombinovateľné. Lerux, lakovaná koža, farebné odlesky. Modelky na prehliadke J. W. Andersona vyzerali ako farebné cukríky. Extravaganciu modelov podčiarkovali bohaté vypchávky na ramenách a zvýraznený pás. Silueta presýpacích hodín v dominantná v osemdesiatych rokoch ostáva zachovaná.

Rock and roll

Nové hudobné smery a móda sú ako dve spojené nádoby. Jedna čerpá z druhej, sú navzájom previazané a fungujú ako jeden celok. Módne kreácie z tohto obdobia si vďaka Madonne pamätá asi každý. Ale nielen pop, ale aj rock alebo punk boli určujúcimi prúdmi osemdesiatych rokov. Tento vplyv v zrecyklovanej podobe môžete momentálne vidieť v kolekcii Fendi.

Zdroj: nowfashion.com, nowfashion.com, qz.com, qz.com, zoot.sk