Na toto si dajte pozor pri výbere granúl pre šteniatko

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Priniesli ste si domov malé klbko radosti, ktoré by sa najradšej celý deň hralo. Ak ho uspíte, ide o zázrak. Prvé noci sa asi veľmi nevyspíte, pretože vás bude váš poklad neustále budiť. Starostlivosť o šteniatko mnohí prirovnávajú k starostlivosti o malé bábätko. Šteniatko nevie čo skôr, je aktívne a je veľmi pravdepodobné, že vaše obľúbené papuče budete musieť čoskoro nahradiť novými.

 

Ak ide o šteniatka, dôležité je dbať o ich výživu, pretože sú stále vo vývoji. Správna dávka a správny typ granúl pre šteniatko sú kľúčové. Prečo?

Ide o najdôležitejšiu časť života každého psa

V mladom, šteňacom, veku je dôležité poskytnúť telu všetko potrebné. Práve preto je nevyhnutné vybrať granule, ktoré zabezpečia prísun živín, a zároveň zasýtia minimálne na niekoľko hodín. Nekvalitné krmivá pre psy vedia spôsobiť rôzne zažívacie problémy, ako je napríklad vracanie. Telu sa nedostáva to, čo potrebuje, čo je dôvodom výskytu rôznych ochorení v staršom veku.

 

Čo by kvalitné krmivo nemalo obsahovať?

  1. lepok

Akákoľvek forma lepku v zložení nie je žiadúca. Všímajte si zloženie granúl. Na prvom mieste je väčšinou uvedené to, čo sa v granulách nachádza v najväčšom množstve. Ak je na prvom mieste mäso a v celom zložení nie je stopy po kukurici alebo pšenici, viete, že ide o kvalitné granule. Ak je však na prvom mieste rybia múčka alebo čokoľvek iné – múčne, mali by ste zvážiť nákup iného druhu granúl.

  1. dochucovadlá

Ak sú granule zložené najmä z mäsa, rôznych olejov a ryže, nepotrebujú žiadne dochucovadlá navyše. Sú chutné samé o sebe a vášmu šteniatku budú určite chutiť. Dochucovadlo ako napríklad soľ môže vplývať negatívne na zažívací trakt vášho šteniatka.

 

Ktoré granule by ste teda mali kúpiť?

Najlepšie granule pre psov spoznáte podľa vysokého podielu mäsa, žiadneho lepku a dochucovadiel a tiež podľa overených recenzií.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com