Mnísi šaolinského Kung Fu opäť predstavia svoje majstrovstvo na Slovensku

Mnísi šaolinského Kung Fu

Jedno z najstarších, najväčších a najznámejších bojových umení, šaolinské kung fu, sa vracia na Slovensko. Dych vyrážajúce cvičenia v najvyššom majstrovstve predvedie skupina mníchov a majstrov pod vedením 75-ročného starého majstra kláštora.

Je vôbec možné rozrdviť dlažobnú kocku na tele? Tlačiť oštepom ťažké bremená? Či hodiť cez sklo ihlu? Toto všetko a oveľa viac uvidia diváci koncom februára vo viacerých mestách na Slovensku.

Mnísi Shaolin Kung Fu sú už viac ako 1 500 rokov majstrami v narábaní s energiou v ľudskom tele. V kláštore pod svätou horou Song Shan praktizujú zen budhisti svoje telesné cvičenia až do najvyššieho majstrovstva a dokonalosti. Mnísi prichádzajú do kláštora, keď majú minimálne tri roky a podstupujú prvý test. Jeho súčasťou je nielen zistenie fyzickej kondície, ale hlavne odpovede na otázky o celkovom pohľade na život. Na základe testu majster rozhodne o prijatí.

Bežný deň šaolinského mnícha sa začína už o 5:30, pričom zvyčajne raňajkujú fazuľovú polievku, ktorá sa volá “osem pokladov”. Predpoludním absolvujú dvojhodinový tréning, počas ktorého každých desať minút striedajú techniky a štýl, ktorý precvičujú. Po obede a meditácii nasleduje dvojhodinový tréning kung fu. Po večernom jedle spoločne spievajú učenie – sutru, s názvom “Srdce” (Prajnaparamitahrdaya), v ktorej sa snažia priblížiť centru Univerza. Pred spánkom sa ešte venujú tichej meditácii a spať chodievajú o 22:00.

Majstrovstvo šaolinského Kung Fu budú môcť diváci na Slovensku opäť vidieť na špeciálnej dvojhodinovej šou, ktorá bude sprevádzaná komentárom v slovenskom jazyku. V programe bude možnosť spoznať tajomný svet čínskej filozofie a mytológie, múdrosť zen budhizmu, no predovšetkým vidieť fantastické cvičenia.

Vystúpenia Shaolin, ktoré už boli predvedené na piatich kontinentoch a videlo ich viac ako 3 a pol milióna divákov, uvidia návštevníci v týchto slovenských mestách:

  • 02.2018 TRENČÍN, Mestská športová hala
  • 02.2018 ŽILINA, Tennis Point
  • 02.2018 SNINA, Športová hala
  • 02.2018 KOŠICE, Angels Aréne
  • 02.2018 MICHALOVCE, Mestská športová hala
  • 02.2018 BRATISLAVA, Hant Aréna
  • 02.2018 NITRA, Mestská športová hala
  • 02.2018 PRIEVIDZA, ŠPortová hala

Predaj vstupeniek: https://www.ticketportal.sk/Event/SHAOLIN_TOUR_2018

Mnísi šaolinského Kung Fu