Miro Žbirka prinesie na Slovensko atmosféru Abbey Road aj s hviezdnymi hosťami

Nahrávanie albumu v legendárnom londýnskom štúdiu Abbey Road bolo od malička veľkým snom Mira Žbirku. Začalo sa to darčekom od manželky Katky k šesťdesiatke. Vtedy Meky nahral dve pesničky a spriatelil sa s producentom Robom Cassom. K albumu to vtedy bolo však ešte ďaleko. Ten sa začal rodiť až o dva roky neskôr a čoskoro uzrie svetlo sveta.

Album MIRO výjde vo vydavateľstve Universal Music 18. septembra 2015 a o necelý mesiac ho Miro Žbirka uvedie do života dvoma špeciálnymi koncertami s hviezdnymi hosťami. Prvý bude v Prahe 13.10. v klube Jazz Dock a uvidia ho len pozvaní hostia a médiá. Slovenskí fanúšikovia získali privilégium a 15.10. budú môcť byť pri tomto nevšednom zážitku v bratislavskom Véčku osobne. Do predaja sa dostane limitovaný počet 250 vstupeniek. Ich majiteľom zabezpečia možnosť vidieť krst nového albumu, vystúpenie hostí z Anglicka, špeciálneho koncertu Mira Žbirku a vystúpenie textára legendánych CREAM Peta Browna so synom basáka Cream Jacka Brucea – Malcolmom Bruceom.

Nový album MIRO sa nahrával v štúdiu Abbey Road s producentom Robom Cassom. Na albume spolupracovali legendy ako Manfred Mann, či Pete Brown,dvorný textár kapely Cream, beatník a básnik, autor dnes už kultových skladieb Sunshine Of Your Love, či White Room. Práve jeho silné zaujatie a nadšenie pre skladby Mira Žbirku rozhodli o tom, že sa polovica dvojalbumu nahrala po anglicky. Na slovenskú časť albumu napísal texty Miro Žbirka a dve z ôsmych skladieb otextoval jeho dlhoročný spolupracovník, básnik a textár Kamil Peteraj.

„Po 25 rokoch vychádza môj album aj na vinyle moje a som veľmi rád, že som nevyhodil gramofón. Pre fajnšmekrov je to úplne iný zvuk a samozrejme vynikne aj výtvarna stránka obalu, ktorý je vyskladaný z desiatok fotiek nafotených v Abbey Road“, povedal s úsmevom Miro Žbirka

Prvá skladba z albumu Prišla z Londýna znela z rádií celé leto a v deň vydania albumu MIRO príde ďalší singel s LIVE aj s videoklipom, ktorý má nečakaného režiséra a nečakaný koniec. Bude to veľké prekvapenie!