„Veľká šestka“, topmodelky 90. rokov– Linda Evangelista, Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Kate Moss, Cindy Crawford, Christy Turlington, časť II.

„Veľká šestka“, topmodelky 90. rokov– Linda Evangelista, Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Kate Moss, Cindy Crawford, Christy Turlington, časť II.

 

Veľká šestka, ako sa hovorilo najslávnejším topmodelkám doby, 90-tych rokov,  Linde Evangelista, Claudii Schiffer, Naomi Campbell, Kate Moss, Cindy Crawford a Christy Turlington,  sa pýšila nekonečnými nohami, super krivkami, vysokými lícnymi kosťami, plným obočím a nádernými ženskými tvárami.

Hudobné video Georga Michaela Freedom – „Sloboda“ a slávne slová Lindy Evangelisty:Nezobúdzame sa za menej ako 10 000 dolárov denne, poznal asi každý.

K ich najvyšším zaznamenaným honorárom patrí 3 miliónová zmluva Christy Turlington s Calvinom Klienom a zmluva podpísaná Claudiou Schiffer, ktorá bola tvárou Chanel na jeden celý rok so zárobkom 15 miliónov dolárov.

V roku 1991 sa hovorilo, že módny dom Lanvin zaplatil Evangeliste  neuveriteľných 20 000 dolárov za Haute Couture show, Jar/Leto.

 

CINDY CRAWFORD
V roku 1986 podpísala zmluvu s Elite. Bola uvedená na nespočetných lesklých obálkach časopisov – viac ako 500. Predvádzala pre Chanel, Versace, Dolce & Gabbana, Christian Dior, Calvin Klein, Ralph Lauren, Michael Kors, Todd Oldham, DKNY a Valentino. Jej dcéra Kaia Gerber patrí k dnes najvyhľadávanejším modelkám.

 

KATE MOSSKate pochádzajúca z Londýna bola objavená ako 14-ročná. Preslávila sa v polovici 90. rokov ako súčasť módneho trendu heroínu. Spolupráca s Calvinom Kleinom ju priviedla k statusu módnej ikony. Mala kontrastný tvar tela v porovnaní s ostatnými modelkami, nemala krivky a nebola ani vysoká.

 

CHRISTY TURLINGTON
Bola tiež titulovaná ako „najväčšia modelka všetkých čias“ . Vďaka príliš dokonalým črtám tváre, bola majákom pre kampane krásy.  Stala sa jednou z najznámejších tvárí na svete. Dodnes je súčasťou kampaní pre Calvina Kliena a Maybelline.

„Veľká šestka“, topmodelky 90. rokov

Obrázky: pinterest
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com