MIKLOSKO KOLEKCIA JESEŇ-ZIMA 2016

Módny návrhár tento krát predstavil pod svojou značkou MIKLOSKO – v industriálne ladených priestoroch podzemného parkoviska – výrazne kontrastnú víziu oblečenia a doplnkov určených na jeseň a zimu 2016/17.

Nesústredil sa iba na jednu farbu, ako pri poslednej kolekcii jar-leto, ale práve naopak – explózia farieb a vzorov v eklektickom spojení postavila do efektného kontrastu hneď niekoľko obľúbených motívov dizajnéra. Príznačná pre aktuálnu sezónu je podľa neho neprehliadnuteľnosť – rovnako pre ženy ako mužov – keďže opäť pripravil niekoľko pánskych kúskov.
Najvýraznejšia, prvá časť kolekcie pod názvom “MIX“ niesla strihy a dekoratívne prvky glamouru 70-tych rokov (kabáty, kožuchy, bomberky, koktailové šaty, blúzky).
Ázijské prvky v podobe kvetov čínskej magnólie v symbióze s lesklým plisé a flitrovanou čipkou opisovali druhú časť kolekcie (šaty, roláky, sukne, kabáty, kožušinové goliere).
Nasledovala ďalšia lahôdka, ktorou bola inšpirácia kráľovskou modrou, jednou z farieb najnovšieho produktu spoločnosti ASUS, Zenbook 3. Nevtieravo vyzývavý, zmyselne elegantný, rozmarne užitočný – vlastnosti, vďaka ktorým bol zrkadlom tretej časti kolekcie v hlbokých tónoch nočnej oblohy s nenápadným zlatým odleskom koktailových šiat, nohavíc, či pánskeho kabátu a saka. Najmodernejšie technológie dokonale vynikli vo dvojici s nadčasovou klasikou.
Módnu prehliadku tento krát ozdobila svojou účasťou úradujúca Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová, ktorá predviedla záverečný model kolekcie.

miklosko-fw16-defile-2

Farby kolekcie vynikajú najmä vďaka na prvý pohľad nekombinovateľným dvojiciam. Bohatú paletu odtieňov jesennej nálady v zamatovo hnedej, tehlovo červenej, žlto zelenej, žiarivej zlatej a pieskovo béžovej dopĺňa sofistikovane chladivá kompozícia pozostávajúca
z polnočnej modrá, žiarivej blankytnej, nežnej lila, lesklej striebornej a čierno-bielej variácie.

Materiálovú skladbu tvorí lurexový brokát, flitrová čipka, žakár, bavlna, hodváb, lurexom pretkávaný hodváb, vlna, buklé, úplet, tyl vyšívaný flitrami, šifón, hladká a exoticky potlačená prírodná koža (aligátor, pytón, leopard), prírodné a syntetické kožušiny.

Doplnky jesennej a zimnej kolekcie sú rovnako ako oblečenie postavené na kontrastoch. Kabelky sú kombináciou hladkých prírodných koží s exoticky vzorovanou kožou (aligátor, pytón, leopard) a rôznych farieb od klasickej čiernej cez odtiene ružovej, červenej a hnedej až po zelenú, modrú a sivú – vždy doplnené logom v podobe kovovej plakety, dvojitým ramienkom a koženým strapcom.
Obuv v jednofarebných, zemitých odtieňoch podfarbuje atmosféru jesene a módnu aktuálnosť – velúrové vysoké čižmy v hladkom prevedení, alebo so šnurovaním, členkové čižmy so zipsom a dreveným podpätkom.
Vysoké a stredne vysoké, hodvábom podšívané rukavice z jemnej, prírodnej kože (čierne, béžové) sú akcentom elegancie a nežnosti.
Kolekcia oblečenia a doplnkov MIKLOSKO je dostupná v Ateliéri MIKLOSKO.
Zimná a spoločenská kolekcia obuvi – prvý krát predstavená v rámci sezóny – je súčasťou ponuky www.topankovo.sk.

 

„Tvoril som intenzívne a nespútane – siahal som po výrazných farbách, vzory kombinoval
spontánne a myslel na moment neprehliadnuteľnej dokonalosti.“
Fero Mikloško

Pripravil Rasťo Holubec
Foto Dominil Babušík