MIKLOSKO FASHION DESIGN KOLEKCIA JESEŇ-ZIMA 2015

“Čierna sa stala za niekoľko posledných sezón jednou z mojich obľúbených farieb, pričom ju nevnímam ako stereotypne univerzálnu, banálne základnú, či prehnane dramatickú. Aj keď som ju dlhšie obdobie vnímal ako okrajovú, dnes viem, že dokáže pôsobiť veľmi živo a optimisticky vďaka zaujímavej štruktúre látky, prepracovanému strihu, alebo efektne použitým aplikáciám. Ako nadčasovo elegantná, zmyselne zvodná a postave lichotiaca si našla neporaziteľné miesto v každej módnej dekáde a nepochybne nájde opäť v mnohých ďalších – čo cítim rovnako, keď rozmýšľam o mojich budúcich kolekciách.”  Fero Mikloško

Predstavenie najnovšej kolekcie ateliéru MIKLOSKO v legendárnom bratislavskom V-­Klube bolo spojením viacerých prvkov a inšpirácií. Samotný priestor so zachovanou, pôvodnou retro architektúrou vytvoril ideálnu kulisu pre prepojenie dekád, kombinácie materiálov a mix štýlov, ktoré Fero Mikloško -­ až na jednu výnimku – poňal výhradne v čiernej farbe. Kontrast medzi vysokou eleganciou prezentovaných modelov a uvoľnenou atmosférou prostredia klubu prítomný hostia ocenili ako ďalší z originálnych nápadov návrhára pripraviť dokonale výnimočný zážitok. Módnu prehliadku otvárala slovenská top modelka Viera Schottertová.
Kolekcia MIKLOSKO FASHION DESIGN jeseň-­zima 2015 bola inšpirovaná obdobím na konci
sedemdesiatych a začiatku osemdesiatych rokov. Jemná dekadencia, zmysel pre dramatickosť a sexy feminizmus – to je dizajnérova charakteristika módneho obdobia najmä zo spomienok na slávne filmové, a seriálové herečky, spevácke divy hudobných pódií a modelky prestížnych magazínov. Vidí sebavedomú, sofistikovanú a zároveň zmyselnú ženu, ktorá s prirodzenou eleganciou nosí modely odvážnejších strihov (sieťová pelerína;; kratší kabátik z kožušinových pásov; rovný a dlhý patchworkový kožuch; transparentná blúzka s viazaním; úzke a transparentné nohavice; kratšie kožené, alebo flitrové sukne; kokteilové šaty v tvare “A“; polo transparentné ornamentové večerné šaty), dopraje si kvalitné materiály (hodvábna organza; lurexové buklé; hodvábny dišes; žoržet; hebká vlna; saténová čipka; jemná koža), nešetrí nápadnými aplikáciami (tyl a zamat vyšívaný flitrami; lesklé triasne; prírodné kožušiny-­ líška, perzián, králik) a rozhodne nezabúda na efektné doplnky (vysoké kožené rukavice; lakovaná kožená kabelka; dlhá kožušinová štóla alebo golier). Deň a večer sú pre ňu rovnako dôležité keď chce predviesť osobitý štýl a každú príležitosť premeniť na nezabudnuteľnú.

FOTO: Jarka Crepová

                                                                                                                                                      Archívny článok