Michael Kors, oslava 40. ročného výročia značky, kolekcia Jeseň / Zima 2021

Dňa 20. apríla 2021 sa v New Yorku v  divadle Shubert Theater and Music Box Theatre na Broadway uskutočnila oslava 40-ročného výročia značky amerického dizajnéra Michaela Korsa.

 

Hviezdami nabitá show, prehliadka módnej kolekcie Jeseň / Zima 2021 sa začala už ráno, kedy sa dizajnér naživo  prihovoril divákom z Times Square. Potom sa presunula do Sardi´s, obľúbenej Korsovej divadelnej reštaurácie, odkiaľ z videozáznamov najväčších hviezd Broadwaya vrátane Bette Midler, Chita Rivera, Bernadette Peters, Kristen Chenowith a Billy Porter zazneli priania k výročiu značky a prosby o príspevok do fondu The Actors Fund na pomoc 40 000 ľuďom pracujúcim v divadle, tanci, opere, hudbe, filme, televízii a rozhlase.

Je to česť a splnený sen, osláviť moje 40. výročie v Shubertovom divadle a mať naživo niekoho tak vynikajúco talentovaného ako skladateľa Rufus Wainwright. Táto šou je mojou nočnou fantasy“, vyjadril sa Michael Kors.

Dizajnér Michael Kors je tvorcom newyorského štýlu, kombinuje pôvab, mestský pragmatizmus, slávnostné šaty, elegantné a športové oblečenie s kabelkami.

Módny sprievod po západnej 45. ulici odštartovali modelky, ktoré žiarili v 80. a 90. rokoch ako Naomi Campbell, Helena Christensen,  Carolyn Murphy, Shalom Harlow a Karen Elson spolu so súčasnými hviezdami mól Bellou Hadid, Irinou Shayk , Ashley Graham, Liya Kebede a Palomou Elsesser.

Naomi Campbell

Modelka Helena Christensen

Modelka Bella Hadid

Pri mojej zbierke kolekcií k 40. výročiu značky som skutočne myslel na radosť z obliekania a vykročenia na noc do mesta,“ povedal Michael Kors o inšpirácii, ktorá sa skrýva za jeho kolekciou Jeseň / Zima 2021.

Prehliadka kolekcie Michael Kors – Jeseň / Zima 2021 obsahovala ikonické modely značky vrátane úzkych nohavicových kostýmov,  luxusných úpletov, kožených trech coatov, kabátov na mieru, náhrdelníkov a flitrových šiat v neutrálnej mestskej palete slonoviny, dymu, dreveného uhlia , farby noci, ťavej farby s červenými paprskami, zebrovými a trblietavými kovmi.

Kolekcia Jeseň / Zima 2021 je o tom , aby každá chvíľa bola zvláštnou príležitosťou so žijúcim optimizmom vo veľkomeste.

Zdroj obrázkov: Michael Kors
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com