Maska na tvár, čo zmierni škvrny, akné aj vrásky

Každá sa snaží zachovať si pleť sviežu a s mladistvým výzorom. Veď kto by nechcel vyzerať krásne a šarmantne? To platí nielen u žien, ale rovnako aj u mužov. Tieto snahy narúša výskyt akné, tmavých pigmentových škvŕn, jaziev či vrások. Existuje však prírodné riešenie.

 

Pleťová maska z prírodných ingrediencií  pomôže veľmi efektívne riešiť kožné problémy. Po jej aplikácii zostane pleť žiarivá a na pohľad zreteľne omladená. Jedna z jej zložiek je med, známy svojimi účinkami na stimuláciu prekrvenia pokožky. Okrem medu sú v nej aj ďalšie prospešné látky.

Na prípravu masky potrebujete:

1 čajovú lyžičku medu
1 čajovú lyžičku muškátového orecha
1/2 až 1 čajovej lyžičky čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy (množstvo prispôsobte citlivosti vašej pokožky)
1/2 čajovej lyžičky škorice

Príprava:

Príprava tejto pleťovej masky je veľmi jednoduchá. Vezmite misku, vložte do nej všetky suroviny a dobre ich spolu premiešajte, aby vznikla rovnomerná pasta. V prípade, ak je pasta príliš hustá, pridajte trochu vody.

Kontraindikácie

Ak máte citlivú pokožku, pridajte do masky ešte trocha čistej vody a medu, aby ste znížili koncentráciu citrónovej šťavy.

Ak ste na citrónovú šťavu alergickí, môžete ju z receptu vypustiť.

Med rozširuje cievy a vlásočnice. Preto, ak trpíte teleangiektázou, ružienkou alebo iným cievnym ochorením kože, nahraďte ho v maske bielym alebo zeleným ílom, v rovnakom množstve a pridajte  viac vody, aby ste získali vláčnu konzistenciu.

Spôsob aplikácie

Masku aplikujte na tvár, vyhnite sa okoliu pier a očí. Tam je totiž pokožka extra citlivá a citrónová šťava by ju mohla podráždiť. Pri prvej aplikácii odporúčame použiť radšej menšie množstvo  citrónovej šťavy. Po nanesení masky na pokožku môžete pociťovať mierne brnenie v koži. Do piatich minút by to malo ustať. Ak sa tak nestane alebo brnenie zosilnie, masku hneď zmyte.

Ak je všetko v poriadku, nechajte masku pôsobiť pol hodiny (v prípade citlivej pokožky 10 minút). Po uplynutí času ju z tváre zmyte teplou vodou a tvár natrite hydratačným krémom.

Pleťová maska je určená len na tvár, nemala by sa aplikovať na iné časti tela. Tiež ju nepoužívajte na odstraňovanie starých odumretých vrstiev pokožky.

Autor: Marta Z.
Zdroj: http://www.allabouthealthyfood.com