Masáž ako pomocník, vďaka ktorému sa zbavíte stresu

Často až príliš dlho nerešpektujeme volanie tela po psychickej rovnováhe. Sústredíme sa na povinnosti a úlohy a nedokážeme odpočívať. Niekedy je výborným pomocníkom proti stresu masáž. Keď som kedysi pracovala ako terapeutka a masérka v tých najluxusnejších wellness a spa, ľudia prichádzali užiť si opätovné nájdenie harmónie. Milujem tie rituály, keď sa z boľavého tela a zo stresom často unavenej duše opäť stáva bytosť vo svojej plnej sile, vo svojej novej nádeji. 

 

Masáž hlavy inšpirovaná indickými prvkami

Je vhodná pre tých, ktorí sa cítia ako klbko nervov. Niektorí síce zaspia, ale niektorí začnú snívať. Masáž zahŕňa jemný dotyk. Možno ju vykonávať aj ako masáž partnerskú, ktorá dokáže posilniť puto medzi vami a partnerom.

Prispieva k lepšej koncentrácii a produktivite. Zmierňuje bolesti hlavy, migrény a nespavosť. Pôsobí na psychickej úrovni, kde pracuje s energetickými kanálmi.

 

Masáž chodidiel

Každá noha obsahuje 7 200 nervových zakončení. Keďže naše chodidlá sú veľmi citlivé, pri prvej masáži môžeme cítiť mrazenie či miernu bolesť. Ak občas chceme uľaviť sami sebe pri preťažení a bolesti hlavy, môžeme si ľahkou masážou chodidiel často aj nevedomky masírovať akupresúrne body. Keď nás bolí chrbát, odporúčam masírovať si vnútornú časť klenby päsťou. Starí čínski lekári zas odporúčajú použiť lavórik vody s kamienkami. Nohy sa v ňom pri našľapovaní krásne prekrvia a vďaka tomu sa budete cítiť uvoľnení.

 

Aromaterapia

Mojím najväčším favoritom medzi masážami je aromaterapia. Milujem vône, ktoré prinášajú pohodu priamo do nášho mozgu, a to vďaka svojej schopnosti aktivovať v ňom neurotransmitery – látky na prenášanie vzruchov. Aromaterapia je skutočné umenie. Ak sa nebojíte odhaliť vlastné schopnosti, ktoré v sebe nesporne máte, zájdite aspoň raz do obchodíka s vonnými olejmi. Vyberte si podľa intuície a verte, že ste si zvolili správne. Ten emotívny pocit počas výberu je totiž už súčasťou liečby našej duše.

Mozog je centrom našich emócií a nálad. Doprajte mu občas nové podnety aj tak, že vyskúšate nový typ masáže. Aj tým, že idete na masáž a nechávate sa rozmaznávať, prejavujete svojmu telu úctu a lásku. Je to, akoby ste ho pomyselne pohladili a povedali mu: „Milujem ťa, moje telo. Zaslúžiš si lásku, romantické zážitky a všetko krásne, čo život ponúka…“

Autor: Hanka Lustiková, certifikovaná koučka Aleša Kalinu