Marie Vareille : Niekedy je pekné, že ma miluješ

Chloé a Constance sú najlepšie kamarátky, hoci každá je úplne iná. Spája ich však láska ku knihám, rodinné korene v Marinzacu, no aj žalostný milostný život.  

Atraktívna Chloé je dokonalá Parížanka: je príliš chudá, priveľa fajčí a priveľmi pije. Nedokáže sa citovo odpútať od svojho expriateľa, ktorý je zároveň jej nadriadeným a má sa čoskoro ženiť. Constance, večná romantička, je už dlho nezadaná, má rada Jane Austenovú a čaká na svojho pána Darcyho, ktorý je však stále v nedohľadne.

Jedného dňa sa rozhodnú vziať život do svojich rúk a uzavrú spolu dohodu: Chloé strávi celý polrok na vidieku medzi vinicami, ďaleko od všetkých mužov a pokušení, a pokúsi sa konečne napísať vytúžený román. Constance prestane snívať o romantickej láske a začne sa stretávať s normálnymi mužmi. Ich vzájomná dohoda ich nakoniec zavedie niekam úplne inam, než by čakali.

Marie Vareille sa narodila vo Francúzsku v roku 1985 a teraz žije so svojím manželom a dvoma dcérami v Holandsku. Jej bestseller „The Dream Life of Orphan Socks“ bol preložený v mnohých krajinách a vo Francúzsku sa z neho predalo viac ako 100 000 výtlačkov. Kniha bola ocenená Charlestonskou cenou čitateľov v roku 2020. Za svoju trilógiu „Elia la Passeuse d’âmes“ získala množstvo cien v YA literatúre a jej román YA „Le syndrome du spaghetti“ bol v roku 2021 ocenený francúzskou cenou Babelio.

Zdroj: Vydavateľstvo GRADA