MAJITELIA ELEKTROMOBILOV SI DOBIJÚ AUTÁ V AVIONE ZADARMO

Fanúšikovia ekologickejších spôsobov dopravy si môžu od konca septembra tohto roka nabiť svoje elektromobily v bratislavskom Avione úplne zadarmo! Najväčšie nákupné centrum na Slovensku ponúka službu  nabíjania elektromobilov zadarmo pre všetkých návštevníkov. S touto službou zadarmo prichádza AVION ako jedno z mála nákupných centier na Slovensku.  Dve nové nabíjacie stanice od spoločnosti GreenWay nájdu majitelia elektrotátošov na vonkajšom parkovisku Avionu v blízkosti obchodného domu IKEA.

 

„Avion sa dlhodobo snaží na prevádzku využívať čo najviac ekologických riešení. Všetky centrá Avion v Česku aj na Slovensku nakupujú elektrinu z obnoviteľných zdrojov už 13 rokov. Investície do úsporných technológií sú súčasťou plánu v oblasti udržateľnosti, ktorý je pre našu spoločnosť INGKA Centres základným pilierom dlhodobej stratégie. Aj preto podporujeme všetky formy ekologickejšej mobility, ako sú cyklodoprava či elektromobily. Avion bol medzi prvými centrami, ktoré vybudovali v spolupráci s partnermi miesta na nabíjanie elektromobilov. Rozhodli sme sa preto ešte viac podporiť formu dopravy, ktorá je k našej prírode šetrnejšia, a od septembra poskytujeme službu nabíjania elektromobilov pre našich zákazníkov zdarma,“ uviedla Katarína Michaliaková, marketingová manažérka Avionu v Bratislave.
Podpora aktivít v rámci udržateľnosti  je našou stratégiou Lepšie pre ľudí a planétu.  

Zákazníci môžu zadarmo využívať dve pomalé nabíjacie stanice 22 kW AC (Type 2 kábel a Type 2 zásuvka) na vonkajšom parkovisku pri vchode do podzemnej garáže AVION. Stojany dokážu nabíjať naraz dva elektromobily a sú dostupné nonstop.

,,Sme veľmi radi, že Avion podporuje elektromobilitu, ktorá má vo svete čoraz viac priaznivcov aj vzhľadom na zhoršujúcu sa situáciu v oblasti životného prostredia. Teší nás, že spolu so silným partnerom ako je INGKA Centres môžeme spoločne priniesť službu nabíjania do nákupných centier INGKA Centres na Slovensku a v Poľsku. Veríme, že kvalitná infraštruktúra podporí voľbu elektromobilu ako prirodzenú alternatívu mobility, najmä v mestách,“ dopĺňa  Peter Badík, zakladateľ a konateľ spoločnosti GreenWay Infrastructure.

Areál Avionu je v spolupráci so spoločnosťou GreenWay vybavený 8 parkovacími miestami pre elektromobily. Okrem dvoch miest určených na nabíjanie elektromobilov zdarma cez pomalé nabíjacie stanice sú nainštalované v areáli centra aj dve rýchlonabíjacie stanice s výkonom 50 kW pri vonkajšej prevádzke McDonald‘s a jedna rýchlonabíjacia stanica s výkonom 50 kW s 2 parkovacími miestami v podzemnej garáži centra. Nabíjanie na rýchlonabíjacích staniciach je spoplatnené štandardným cenníkom v rámci GreenWay siete. Jedna nabíjacia stanica dokáže za rok nabiť až 2 200 áut, čo v praxi znamená úsporu 11 ton CO2.

 

Aktivity nákupných centier Avion v Česku a na Slovensku šetrné k životnému prostrediu:

  • nakupujú elektrinu iba z obnoviteľných zdrojov už od roku 2007
  • výmena klasických svetiel za úsporné LED technológie
  • manažovanie úsporným systémom osvetlenia DALI (Digital Addressable Lighting Interface)
  • používanie vysokoefektívnych klimatizačných jednotiek  s veľmi nízkou spotrebou energií
  • používanie nových materiálov pri stavbe budov (účinné tepelné izolácie, strešné krytiny, trojité sklá na svetlíkoch, drevo)
  • triedenie odpadu v spolupráci s dodávateľmi a nájomníkmi
  • nabíjacie stanice pre ekologické elektromobily, skútre aj bicykle pri každom Avione
  • kontajnery na zber bateriek a žiariviek v podzemných garážach

 

Zdroj: INGKA Centres ČR/SR