Lidl venoval Červenému krížu detské dopravné ihriská

Lidl - dopravné ihriská

Spoločnosť Lidl Slovenská republika venovala Slovenskému Červenému krížu (SČK) štyri mobilné detské dopravné ihriská. Rozmer ihrísk je 17 x 20 m. Zostavy v hodnote viac ako 60 000 € pozostávajú z podložiek zo špeciálnej gumy, mnohých prenosných dopravných značiek a semaforov. K ihriskám patria aj desiatky odrážadiel, kolobežiek, prílb a reflexných viest. Územné spolky SČK budú ihriská využívať pri výučbe dopravnej výchovy na základných školách.

„Mobilné dopravné ihriská budú využívané počas celého roka, predbežne územnými spolkami SČK Trebišov, Žilina, Levice a Banská Bystrica. Ich práca s deťmi je dlhodobá a má vynikajúce výsledky. V rámci spolupráce s dopravnou políciou SR sa ukázalo spojenie dopravnej výchovy a prvej pomoci ako veľmi účinné. Preto  budú mobilné dopravné ihriská  zapožičiavané po celom Slovensku – v rámci veľkých akcií miest, obcí a pri výučbe na základných školách,“ uviedla Mgr. Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka SČK.

dopravne-ihrisko

Téma dopravnej výchovy detí je výsostne aktuálna. Na následky dopravných nehôd totiž zomrie na Slovensku ročne niekoľko detí a ďalšie desiatky utrpia ťažké zranenia. Správnou edukatívou sa mnohým úrazom dá predchádzať, Lidl sa preto rozhodol prispieť k vzdelávaniu školákov v téme dopravnej výchovy. Na začiatku školského roka 2016/2017 obchodný reťazec daroval každému žiakovi 2. a 3. ročníka na každej základnej škole na Slovensku publikáciu „Kamil a Emil na cestách.“ V elektronickej podobe sa nachádza na internetovej stránke www.lidl.sk/dopravnavychova.

detom-sa-dopravne-ihrisko-paci

Lidl zároveň v druhý septembrový víkend usporiadal aj minikurzy bezpečnosti na cestách a prvej pomoci. Podujatia sa konali v krajských mestách, vždy na parkovisku jednej predajne Lidl. Tisíce detí spolu so svojimi rodičmi získalo cenné poznatky o správaní sa v dopravných situáciách, vyskúšali si mobilné dopravné ihriská a pozreli si ukážku techniky a postupov Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru a Slovenského Červeného kríža.

„Ľudský život je najvyššou hodnotou a preto ho treba chrániť. Deti sú mimoriadne zraniteľné, obzvlášť na začiatku nového školského roku. Ročne sa vyskytnú stovky dopravných nehôd, ktorých účastníkmi sú práve deti a mladiství,“ povedal Matúš Gála, generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika, a dodal: „Záleží nám na ich bezpečnosti a rozhodli sme sa prispieť k jej zvýšeniu. Výsledkom našej snahy je knižka ´Kamil a Emil na cestách´, minikurzy dopravnej bezpečnosti a taktiež venovanie mobilných dopravných ihrísk Slovenskému červenému krížu.“

Lidl - dopravné ihriská detom-sa-dopravne-ihrisko-paci dopravne-ihrisko