Móda a štýl

Laura Biagiotti – nesmrteľná Kráľovná kašmíru

Laura Biagiotti je módnou značkou elegancie, ženskosti a grácie. 26. mája 2018 si pripomíname ročné výročie úmrtia módnej návrhárky a zakladateľky tejto zvučnej talianskej značky.

Laura Biagiotti (4.8.1963 – 26.5.2017)bola   prezývaná aj Kráľovná Kašmíru pre materiál, s ktorým pracovala. Svoju kariéru začala v roku 1960 a bola jednou z prvých talianskych módnych návrhárov, ktorí sa presadili nielen v Taliansku, jej meno zarezonovalo aj vo svete a stalo sa rýchlo značkou.  Vo svojej tvorbe neskôr tiež navrhla tkaniny pre mužské a detské oblečenie a venovala sa aj plus-size odevom pre ženy, návrhom okuliarí a vôní. V auguste roku 2017 vo veku nedožitých 74 rokov skonala na infarkt v nemocnici v Ríme. Firmu vedie v súčasnosti  dcéra Lavinia Biagiotti, ktorá tento rok počas Milan Fashion Weeku predviedla nádhernú kolekciu jeseň/zima 2018/19 v tradičnom štýle značky, s ktorou som si urobila po prehliadke fotografiu.

Laura Biagiotti s dcérou Laviniou Biagiotti na poslednej prehliadke – Milan Fashion Week 2017

Ja a návrhárka Lavinia Biagiotti, Milan Fashion Week, 2. február 2018. Po módnej prehliadke som sa aj ja pridala k davu gratulujúcich hostí a podarovala som pani návrhárke darček prezentujúci Slovensko.

 

Video z módnej prehliadky, ktoré som natočila, si môžete pozrieť na youtube kanáli mya mirell:  https://www.youtube.com/watch?v=uXjSk9AXQdg&t=1s

 

Posledná minuloročná kolekcia návrhárky Laury Biagiotti pre jeseň/zimu 2017/2018 bola očarujúca. Spájala v sebe eleganciu, nositelnosť a luxus spojený s vrcholnou ženskosťou. Video z prehliadky tejto skvostnej kolekcie si môžete pozrieť na youtube tu: https://www.youtube.com/watch?v=wehk4v2831s

KOLEKCIA  pre jeseň/zimu 2018/19, Milan Fashion Week, február 2018

Tohtoročnú módnu prehliadku otvárali  modely v rôznych odtieňoch bielej pozostávajúcich z dlhých jemných pletených  šiat, elegantných nohavíc, jemného overalu a kardigánov.

Laura Biagiotti – Milan fashion Week, 25. február 2018, kolekcia pre jeseň/zimu 2018/19, zdroj: Vogue It

Za nimi nasledoval plynulý prechod k farbám a zvieracím potlačiam, ktoré sa stali trendom nielen pre toto leto, aj pre sezónu jeseň/zima 2018/19. Nositeľné kúsky kolekcie určite zaujmú širokú verejnosť z radov žien obdivujúcich túto elegantnú značku.

CELEBRITY
Na prehliadku bola pozvaná  bývalá Miss Italia 2004 Christina Chiabotto,

naša slovenská ex-tenistka Daniela Hantuchová
množstvo známych ľudí z oblasti módy, ako napríklad taliansky fashion editor denníka La Reppubblica, kritik módy a módna ikona Simone Marchetti a mnohí ďalší. Video celebrít si môžete pozrieť na facebook stránke blogu myamirell.eu – Mya Mirell Fashionista.

 

Na fotografii s Danielou Hantuchovou.

 

 

Outift na túto prehliadku som zvolila elegantný biely nohavicový kostým s  béžovo-zlatou blúzkou s rovnako ladenými doplnkami, červenými čižmičkami s mašľou a červenou kabelkou Made in Italy. Navrch jemný pletený zlatý šál a ľahký biely kabát z jemnej látky s kožušinovými vreckami.

 

Ďalšie fotografie a videá z módnej prehliadky si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista. Tohtoročná prehliadka sa opäť konala v peknom priestore Piccolo Teatro.

 

 

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top