Osudy na križovatke lásky

Mladá autorka Katarína Páleniková pochádza z Vaďoviec. Záľubu v písaní v sebe objavila už ako malé dievča. Odvtedy bolo jej veľkým snom stať sa spisovateľkou. Okrem písania rada číta, cestuje, trávi čas so svojimi priateľmi, rodinou a zbožňuje fotografovanie.

S horúcimi letnými dňami prichádza na pulty kníhkupectiev aj jej ďalší príbeh Kúzlo osudu. Román o tom, ako láska a osud môžu ovplyvniť naše životy. Aj v tomto príbehu sa budú čitatelia predierať tŕnistou cestou k šťastiu a zažijú situácie plné emócií.

Keď mladej študentke Veronike skríži cestu bohatý a okúzľujúci Dominik, ešte netuší, ako sa jej život v priebehu nasledujúcich mesiacov otočí hore nohami. Na začiatku má pocit, akoby ho poznala roky, ale postupom času zistí, že nepozná tú najdôležitejšiu časť jeho života – jeho minulosť. Práve tá jej uštedrí poriadnu ranu, z ktorej sa bude len ťažko spamätávať.

Zranená a zúfalá Veronika dostáva od osudu ďalšiu šancu na šťastný život.

Dokáže však zabudnúť na Dominika?

Po obľúbených románoch ako Pod Talianskymi hviezdamiLáska cez oceán prináša autorka ďalšiu citlivú knižnú novinku plnú prekvapení a nečakaných rozuzlení.

Úryvok z románu Kúzlo osudu:
Človek sa v živote ocitne na mnohých križovatkách, kde si musí zvoliť určitú cestu, ktorou sa bude uberať. Život je plný rozhodnutí. Pobozkáme sa? Odsťahujem sa? Zoberieme sa? Necháme si to dieťa? Zoberiem tú prácu? Prejdem cez tú cestu? Nasadnem do toho auta? Oslovím toho človeka? Napíšem mu? Zavolám jej?

            Každé jedno rozhodnutie vytvára našu budúcnosť. Tvoríme ju každým jedným pohybom, bozkom, objatím, slovom, vetou. Žiadny osud neexistuje, životy si píšeme práve v tejto chvíli vlastnou rukou do knihy s naším menom.

            Naše chyby v živote nemôžeme nikdy zmeniť, ale môžeme sa pokúsiť ich odčiniť. Mali by sme si vždy premyslieť, ktorou cestou sa vyberieme, pretože nie vždy vieme nájsť i smer naspäť.

             Nič nie je a nikdy nebude dané okrem smrti, ale to je už iná rozprávka na dobrú noc.

 

kniha Kúzlo osudu