Kúsok, ktorý zahreje aj očarí!

vesta

Je trochu retro, trochu šik a najmä, ak ju raz zaradíte do svojho šatníka, neobanujete. Vesta je neuveriteľne univerzálny kúsok, ktorý sa hodí hádam ku všetkému. V zime ju pokojne skryte pod pérovku alebo kabát alebo naopak, hoďte ju na vrch.

 

Elegantne alebo športovo
Je pravda, že v našich zemepisných šírkach sme skôr zvyknutí, že vesta patrí k športovejším kúskom. Určite platí, že ju  nájdete v šatníku nejedného športového nadšenca. A to práve vďaka jej skvelej schopnosti zahriať podstatnú časť tela a naopak ruky nechať čo najviac pohyblivé.

Tieto skvelé vlastnosti vesty môžete využiť aj pri každodennom nosení a nielen keď si idete zabehať či zabežkovať. Môže fungovať ako skvelá časť vášho outfitu aj na bežné nosenie. A dokonca vie byť aj veľmi elegantná.

 

Tá pravá
Nie je vesta ako vesta. Aby ste sa v nej cítili spokojne a trendy treba si vybrať tú pravú orechovú, ktorá bude lichotiť vašej postave.

Kožušinové prešívané vesty zažívajú veľký boom. Pristanú štíhlej postave a vôbec sa nemusíte báť, že kožušina je len pre tých majetnejších. Určite nájdete množstvo krásnych imitácií, ktoré by ste od tej pravej ani nerozoznali.

V prípade, že patríte skôr k bacuľkám, zvolte radšej menej huňatý a viac splývavý typ vesty, aby vás zbytočne nerozširovala. Tiež pomôže zvoliť skôr dlhšiu vestu po kolená alebo dokonca až po lýtka.

Zdroj: AVE
Foto: pinterest