Fashion

Kto diktuje, čo budeme nosiť?

Všetci, ktorých móda aspoň trochu zaujíma, sledujú najnovšie kolekcie svetových módnych domov. Sledujú foto editorialy známych módnych časopisov a samozrejme sledujú celebrity. Čo nosia, ako nosia a snažia sa to s ľahkou obmenou implementovať aj do svojich šatníkov. Ale koho sledujú veľké módne značky? No predsa Kardashianky, ktoré v posledných rokoch udávajú trendy ako málokto.

 

Bez povšimnutia
Možno si to ani neuvedomujete, ale určite má každá z nás v šatníku aspoň jeden kúsok, ktorý je inšpirovaný práve päticou Kardashianiek. Crop-topy, šaty tesne obopínajúce postavu, vysoké podpätky, masívne tenisky… A to je len časť ich odkazu.

Ako to je možné, že bez nášho vedomia vlastníme podobné kúsky ako tieto – aktuálne už bussines ženy?

 

Mať vplyv
Tieto krásky majú dokopy na svojich instagramových účtoch viac ako 536 miliónov sledovateľov. A to je už poriadne číslo. Uvedomujú si to aj tvorcovia veľkých módnych domov, produkujúcich fast fashion. Keď ich sleduje toľko ľudí- prevažne žien, znamená to, že ak sa obchodníci inšpirujú ich štýlom, dobre na tom zarobia. Predpokladajú správne.

Stačí kliknúť na weby známych amerických obchodov s módou a máte pocit, že ste sa ocitli u Kardashianiek v ich vlastnom šatníku.

 

Ale prečo to všetko chceme?
Je to celkom jednoduché a vlastne na tom do veľkej miery funguje celý svet sociálnych sietí. Ide o dokonalú ilúziu úspechu a bezstarostného života. Mnohé, najmä mladé dievčatá si myslia, že ak sa oblečú podobne ako ich modla, tak sa k jej dokonalosti aspoň trochu priblížili.

 

Zdroj: AVE
Foto: pinterest

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top