Kosenie trávnika, ako výsledok ženskej ruky

Zdroj obrázku: Vitalliy / Shutterstock.com

Máte okolo svojho domu alebo ako súčasť bytu záhradu? Potom je úplne jasné, že sa o ňu musíte aj patrične starať, aby vám doslova neprerástla cez hlavu. Je pravdou, že manuálne práce, ku ktorým kosenie a celková starostlivosť o trávnik patria, je väčšinou záľubou mužov. Čo by ste však povedali na to, keby ste dodali vášmu trávniku dotyk ženskej ruky?

 

Spojte príjemné s užitočným

Pri peknom počasí berte kosenie trávy nie ako povinnosť, ale ako spôsob, akým si rozhýbete celé telo. Ani nebudete vedieť ako a navýšite si denný počet urobených krokov. Spojíte príjemné s užitočným. Zároveň sa aj opálite, no nezabúdajte na ochranu pokožky kvalitným UV faktorom.

V mnohých oblastiach na Slovensku je nutné trávnik kosiť aj každý týždeň. Ak je toto aj váš prípad, potom sa vám bude hodiť spoľahlivá kosačka, ktorá vydrží vo vašej záhrade dlhé roky. Pri výbere kosačky si všímajte pár základných faktorov, aby ste zvolili model ideálny pre vaše potreby. Preferujete benzínové alebo radšej elektrické kosačky?

 

Vyskúšajte AKU kosačku

Pri elektrických kosačkách však musíte počítať s tým, že sú zapojené v elektrike a ťaháte za sebou kábel. Odbúrať ho môžete prostredníctvom aku kosačky, pričom nebudete pozorovať žiadny výrazný pokles v jej výkone.

Práve výkon motora je parametrom, ktorý by vás mal pri kúpe kosačky zaujímať. Rovnako tak šírka záberu. Čím väčšia záhrada, tým väčší záber zvoľte, aby ste si zbytočne nepredlžovali čas strávený kosením. Tu je tiež nutné myslieť aj na objem koša, kde sa pokosená tráva zbiera a ktorý je potrebné aj vysypávať.

Pokosenú trávu môžete buď odniesť do zberného dvora alebo ju dať do kompostu s ďalším kuchynským bio odpadom. Ak máte záhradu, kde sadíte v záhonoch, nechajte pokosenú trávu vyschnúť na seno, môžete ju použiť ako boj proti rastu buriny a nasteľte si ju podľa potreby.

Zdroj obrázku: Vitalliy / Shutterstock.com