KOHO SI BRITSKÝ LAMB VYBRAL ZA PREDSKOKANA V BRATISLAVE?

Necelé dva týždne ostávajú do decembrového koncertu hviezdnej britskej formácie LAMB na Slovensku. Dvojica Lou Rhodes a Andy Barlow, ktorá sa u nás zastaví v rámci aktuálneho európskeho turnék šiestemu štúdiovému albumu „Backspace Unwind“, prezradila, ktorá kapela si zahrá ako jej predskokan budúci štvrtok 4. decembra v bratislavskom klube MMC

„Prichádza niečo veľké…“- The Guardian

„Úžasne vyvinutý zmysel pre elektronický pop“ – Artrocker

„Ak milujete Muse a The xx, zamilujete si aj The Ramona Flowers“- LIVE

Uznávané hudobné magazíny nešetria chválou na britský elektronický objav The Ramona Flowers. Práve päticu z Bristolu si vybrala britská hudobná senzácia LAMB ako hudobný support svojho bratislavského koncertu. Ten sa uskutoční už 4. decembra v Klube MMC https://www.facebook.com/events/1440694966181327.Dvojica Lou Rhodes a Andy Barlowsa na Slovensko vráti po troch rokoch, aby tu v rámci svojho aktuálneho turné po Európe predstavila naživo skladby z čerstvo vydaného albumu „Backspace Unwind“, ktorý priniesla tri roky po svojej comebackovej piatej štúdiovke „Five“.

The Ramona Flowers PR photo 2014ZDROJ: SOUL FOR SHOW
Britská pätica The Ramona Flowers na čele s frontmanom Stevom Birdom sa ako support formácie LAMB nepredstaví poprvýkrát. Skupiny majú za sebou už niekoľko spoločných koncertov. Tie však nie sú tým jediným, čo ich spája. Andy Barlow (LAMB) je zároveň producentom The Ramona Flowers. Pod jeho taktovkou skupina nahrala a 14. júla 2014 vydala kritikmi pozitívne prijatý debutový album „Dismantle and Rebuild“. Zo spomínanej prvej štúdiovky upútal pozornosť verejnosti predovšetkým rovnomenný singel „Dismantle and Rebuild“ https://www.youtube.com/watch?v=F5VRAsN4VH0 , a tiež pilotná skladba albumu „Vultures“ https://www.youtube.com/watch?v=D7nWm0oXYb4, či pieseň „Lust and Lies“ https://www.youtube.com/watch?v=95cOkqV6rs ca featuring s Lou Rhodes (LAMB) s názvom „Like a Feather“. Skupina má za sebou tiež spoluprácu s formáciami Bastille a Bombay Bicycle Club či Foxes. Absolvovala i celý rad samostatných vystúpení na veľkých pódiách – predovšetkým na britských festivaloch.