JOZEF BEDNÁRIK ; Ten, ktorý tak veľmi miloval knihy, má teraz knižný príbeh o sebe

OZEF BEDNÁRIK – režisér, herec, gurmán a cestovateľ. Maestro muzikálov a opier, milovník umenia, kníh, šansónov a dobrého jedla. Človek, ktorého charakterizoval extrémizmus vo všetkom – v láske, názoroch, bezuzdnom jedení i chronickom diétovaní.
Inteligentný cholerik vedel poeticky nadávať a neraz dohnal ľudí až k slzám. Svojho Boha človek, mnohými milovaný, ale aj zatracovaný.

Začítajte sa do jeho životnej cesty, ktorú si zrežíroval sám, lebo hry osudu odmietal.
V knihe nájdete dôležité momenty jeho života od narodenia až po nečakanú smrť, úspechy z javísk, na ktorých pôsobil, gurmánske a cestovateľské excesy, úpenlivo stráženú trinástu komnatu, lásku k mame a Tálii, či jeho vzťah k ženám. Je plná autentických výpovedí a zážitkov, ale aj úprimných vyjadrení rodiny, kamarátov a hviezd českého a slovenského divadla. Nahliadnite do súkromia a profesionálnej kariéry Jozefa Bednárika.

„Vyše 70 rozhovorov, viac než 1200 strán textu, stovky fotografií. To najzaujímavejšie z nich nájdete v tejto knihe,“ Andrea Coddington.

„Beďo bol prísny, ale vždy som vedela, že to nie je len režisér, ale človek, ktorému na mne záleží. Vedel, že ma strašne bolí srdce a dával najavo – som tu. Akoby som zapojila kábel svojej duše do zásuvky jeho srdca.“ Lucie Bíla.

Andrea Coddington je autorkou viacerých bestsellerov a jej doménou sú biografické romány. Pri príprave knihy Jozef Bednárik urobila vyše sedemdesiat rozhovorov. Vo vydavateľstve Ikar od autorky vyšlo: Židovka (2010), Cudzia krv (2011), Predohra (2012), Milovanie (2013), Mal to byť pekný život (2. vydanie, 2014). www. andreacoddington.com