Jednoduchá a efektívna cesta k čistému riadu

Umývanie riadu je každodennou rutinou, ktorá stojí nielen čas, ale aj peniaze. Aj napriek tomu mnohí z nás ignorujú jednoduchšiu a efektívnejšiu cestu k čistému riadu – automatickú umývačku riadu. Vďaka umývaniu riadu v umývačke si pritom v prípade bežnej domácnosti môžete za rok užiť až týždeň voľna navyše. Určite si viete tento čas predstaviť strávený aj lepšie ako pri kuchynskom dreze.

Awrc56A38rizlfAuggZFY1fVW-Ci4qH20H17lJoUNNQ,WaQT6ynmKN6YCQoi5E3fISnMfqt4Xcrre4EPGapYlRU(1)Vďaka umývačke riadu si môžete častejšie dopriať horúci kúpeľ, užiť si počas roka týždeň voľna navyše, či využiť ušetrené financie na drobné potešenie.Britská štúdia dokazuje, že rozdiel v spotrebe vody pri umytí rovnakého množstva riadu ručne v porovnaní s umývaním v umývačke riadu je až 36 litrov. Ušetriť s umývačkou riadu sa dá pritom aj na elektrine – s jednou plnou umývačkou ušetríte 0,4 kWh. Najzásadnejšou položkou je však čas. Pričom pri ručnom umývaní riadu strávite v priemere hodinu, naloženie a vyloženie riadu z umývačky riadu zaberie len 9 minút.

 

„Automatická umývačka riadu je šetrnejšia nielen k životnému prostrediu, ale aj k nám. Priemerná štvorčlenná rodina, ktorá sa pravidelne stravuje doma, dokáže umývaním riadu v umývačke za rok ušetriť zhruba týždeň času, 7 500 litrov vody a 83 kWh elektriny. Z dlhodobého hľadiska hovoríme teda o zaujímavých číslach, ktoré rozhodne stoja za prvotnú investíciu,“ približuje výhody umývania riadu v automatickej umývačke riadu Richard Adame,expert spoločnosti Electrolux. Pre porovnanie, priemerná spotreba bežnej domácnosti je ročne  zhruba 67 000 litrov vody a 3000 kWh elektriny.

21_How-to-choose-dishwasher

5 zásadných výhod  umývania riadu v automatickej umývačke:

1.      Čistejší riad bez oplachovania

Kvalitné čistiace prostriedky do umývačky riadu vďaka aktívnym zložkám odstránia zvyšky potravín, ako sú škrob a bielkoviny a dokážu sa účinnejšie zbaviť škvŕn a znečistenia. Extra účinné sú napríklad tablety Finish Quantum Power &Pure, ktoré zabezpečia riadu dokonalú čistotu a lesk bez nutnosti jeho oplachovania pred vložením do umývačky.

2.      Už žiadne šmuhy

Sušenie riadov utierkou zanecháva šmuhy, ktoré treba následne vyleštiť.  Umývaním riadu v umývačke vieme tejto nepríjemnej situácii predísť vďaka vysokej teplote vody a automatickému sušeniu. To prebieha vďaka zvyškovému teplu, ktoré sa v umývačke nakumuluje pri poslednom premytí riadu a nezanecháva tak žiadne šmuhy na skle.

3.      Jednoduchá starostlivosť

Pokiaľ budete na umývanie  v automatickej umývačke používať kvalitné prostriedky, tie sa okrem perfektne čistého riadu postarajú aj o vašu umývačku a jej súčasti. Aj napriek tomu je však vhodné, aby ste raz mesačne vašu umývačku prečistili prostriedkom na to určeným. Stačí vložiť čistiaci prostriedok na údržbu riadu do prázdnej umývačky a zapnúť umývací cyklus. Najlepšie výsledky dosiahnete s kvalitnými prostriedkami, ako napríklad Finish čistič umývačky riadu, ktorý bezpečne a efektívne rozkladá a odstraňuje nános vodného kameňa vo vašej umývačke riadu.

4.      Šetrenie času

Človek strávi v priemere hodinu umývaním riadu porovnateľným s množstvom, ktoré sa zmestí do jednej umývačky. Naloženie a vyloženie riadu z nej pritom zaberie len 9 minút.

5.      Šetrenie energií

Pri umývaní množstva riadu, ktoré sa zmestí do umývačky minieme priemerne 49 litrov teplej vody. Pri umytí tohto množstva v automatickej umývačke riadu je priemerne minutých 12 litrov vody. Podobne je to aj s elektrickou energiou.

Tablety Finish All-in-1 Power & Pure

Tablety do umývačky riadu  Finish All-in-1 Powerball® Power & Pure™ sa vyznačujú veľkou čistiacou silou a menším obsahom chemikálií. Vďaka obsahu peroxidu vodíka z riadu odstránia odolnú špinu. Prípravok Powerball® s efektom predmáčania okamžite začne pôsobiť a odstráni aj tie najodolnejšie zvyšky jedál. Leštidlo Jet-Dry® následne opláchne všetky zvyšky čistiaceho prostriedku a pomôže zabrániť tvorbe škvŕn a povlaku. Riad tak ostáva žiarivo čistý. Odporúčaná predajná cena výrobku je 19,99EUR.

 

Čistič umývačky riadu Finish

Čistič umývačky riadu Finish udržiava umývačku vždy čistú a v perfektnej kondícii. Bezpečne a efektívne rozkladá a odstraňuje nános vodného kameňa v umývačke riadu, a to aj na ťažko dostupných miestach, ako sú vykurovacie teleso a postrekovacie ramená. Čistič Finish® Dishwasher Cleaner je vhodné používať raz za mesiac a vždy, keď sa v umývačke riadu objavia usadeniny. K dispozícii je v dvoch vôňach vôňach: Original (originálna vôňa) a Citrus (citrusová vôňa). Odporúčaná predajná cena výrobku je 4,99EUR.