Jedinečné duo Mirabai Ceiba zahrá v Bratislave hudbu, ktorá sa dotkne vášho srdca.

Jedinečné duo Mirabai Ceiba zahrá v Bratislave

Po druhýkrát pricestuje na Slovensko jedinečné hudobné duo Mirabai Ceiba. Hudba mexicko-nemeckého dua je spojením hladivých zvukov harfy, klavíru, gitary a láskyplne znejúcich hlasov spevákov. Zažite unikátny večer s liečivou hudbou, ktorá sa dotkne vášho srdca 1. júna 2019 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave.

Láka vás vyskúšať netradičný zážitok z hudby? Duo Mirabai Ceiba vydali nový album na vybrali sa na svetové turné Aqua De Luna, s ktorým sa predstavia 1. júna aj na Slovensku. Sprevádza ich vynikajúci huslista so srbskými koreňmi Bogdan Djukic. Mirabai Ceiba tvorí spevák a gitarista Markus Sieber a speváčka, harfistka a klaviristka Angelika Baumbach. Obaja pochádzajú z rôznych častí sveta.

Jedinečné duo Mirabai Ceiba zahrá v Bratislave

Markus je z východného Nemecka. Angelika sa narodila v Tucsone v Arizone a vyrastala v malej dedinke pri Mexico City. Markus a Angelika sa prvýkrát stretli na pouličnom veľtrhu v Edinburgu v Škótsku a rýchlo sa zamilovali. Markus mal v tom čase naštartovanú úspešnú hereckú kariéru a Angelika cestovala po svete ako speváčka a skladateľka. Novovzniknutý pár sa rozhodol zdieľať svoju lásku so svetom prostredníctvom hudby ponorenej do duchovna, vášne a krásy.

„Spoločne vytvorili nový hudobný štýl, ktorý spája Gurmukhiho mantry z tradície Kundalini jogy s originálnymi piesňami v angličtine a španielčine, ktoré reflektujú vplyv domorodých obyvateľov Ameriky. Čerpajú slová múdrosti od takých významných ľudí ako Rumi, Thich Nhat Hanh, Guru Nanak a Yogi Bhajan. Mirabai Ceiba spája prostredníctvom svojich nahrávok prvky z týchto rôznych vplyvov a zdrojov. A to je to, čo ich hudbe dáva silu a jedinečnosť, prečo znie ako dar z vesmíru,“ teší sa na koncert organizátor Norbert Zaťko.

Dokonca aj názov Mirabai Ceiba symbolizuje spoločný vplyv Indie aj pôvodnej Latinskej Ameriky.

„Mirabai žila v rokoch 1498 až 1547 a bola mystickou speváčkou z Hindu. Jej piesne akoby prepájali individualitu jednotlivca s univerzalitou. Pre Angeliku a Markusa je meno Mirabai objavovaním, oddávaním a inšpiráciou v rámci rôznych aspektov božstva. Ceiba je posvätný strom v Latinskej Amerike, ktorý sa nikdy neorezáva a rastie do veľkej výšky. Ako hovorí Angelika a Markus – želali by sme si, aby naša hudba bola ako strom Ceiba, ktorý je ukorenený v matke zemi, ale zároveň sa ťahá konármi do široka a ďaleka až k oblohe…“ vysvetľuje organizátor koncertu Norbert Zaťko.

 

Hudobné duo Mirabai Ceiba považuje hudbu za univerzálny jazyk, ktorý má v sebe silu spájať všetky národy, kultúry a tradície sveta. Na svojich koncertoch prenášajú poslucháčov priamo do stavu prebudenia svojej vnútornej liečivej, omladzujúcej sily a k zdroju svojej hlbokej emocionálnej moci. Ich hudba pramení z čistej lásky a oddanosti. Je upokojujúca, pokojná a veľmi meditatívna. Za Mirabai Ceiba najviac hovorí ich hudba. Vypočujte si ju naživo 1. júna 2019 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave.
Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Maxiticket na https://vstupenky.maxiticket.sk/mirabai-ceiba-2019-bratislava?fbclid=IwAR09yQP83Dnu5P_gTYHBdEuWjJPd6XeL4-NYgGj3IY8om0sScb9FX0DiK1w a v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/event/Mirabai-Ceiba?idp=1210222

Linky na klipy https://www.youtube.com/user/MirabaiCeiba,  https://www.youtube.com/watch?v=FakD6k0NMTk a https://www.youtube.com/watch?v=xASC7Nav0J0

Zdroj: Nora Krchňáková